Poznávací zájazd Omán 2024

Aktívna dovolenka v kombinácií s krásnymi plážami

Nízka náročnosť ✓

Termíny

27.11. – 5.12.2024

1 899 €

1 799 €

Čo zahŕňa cena? Pozrite nižšie.

SLOVENSKÍ SPRIEVODCOVIA

Počas celého zájazdu

Trvanie

9 dní

Náročnosť

Nízka

Skupina

16 účastníkov

Čo nás čaká?

Unikátna poznávačka spojená s oddychom pri krásnom pobreží Ománskeho zálivu. Čaká nás čarovná krajina plná vôni a farieb, ktorá bola kedysi významnou námornou a obchodnou mocnosťou. Na dovolenke zažijeme atmosféru prekrásnych mešít, prejdeme zelené údolia zasadené medzi vyprahnuté hory.

Vrátime sa v čase pri návšteve stredovekých soukoch (trhoch) a pevností zaradených medzi UNESCO pamiatky. Spoznáme dômyselné zavlažovacie systémy a prejdeme sa cez starobylé uličky odľahlých mestečiek vo vnútrozemí.

Uvidíme bohatý podmorský život a oddýchneme si na rozsiahlych plážach s bielym pieskom a tyrkysovým morom, či pri našich pekných bazénoch. Plávať budeme medzi korytnačkami a delfínmi. Spoznáme aj chutnú miestnu kuchyňu a kultúru hrdých Ománcov. 

Itinerár zájazdu

Odlet do hlavného mesta Ománu s prestupom v tureckom Istanbule. Do Maskatu plánujeme priletieť nasledujúci deň v skorých ranných hodinách. Ubytujeme sa v našom hoteli, kde budeme mať zabezpečené aj raňajky a načerpáme nové sily.  Nocľah v lietadle.

Čaká nás zaujímavá prehliadka hlavného mesta Ománskeho sultanátu. Pozrieme si impozantnú Kráľovskú operu a nevynecháme tradičný ománsky trh v staručkej štvrti Mutrah, kde nás očarí omamná vôňa kadidla a korenín. Zastavíme sa pri nádhernom kráľovskom paláci Al Alam, pri ktorom si spravíme príjemnú foto pauzu, prejdeme sa upraveným námestím a navštívime neďalekú pevnosť Minari. Deň zakončíme dobrovoľným ománskym večerom možno aj pri vodnej fajke. Nocľah Maskat v hoteli s bazénom.

Opustíme hlavné mesto, ale po ceste si pozrieme impozantnú mešitu sultána Kábusa a jej nádherný areál. Našou cieľovou destináciou v tento deň bude mestečko As Sifah, kde si dostatočne vychutnáme náš výborný hotel s bazénom a neďalekou pieskovou plážou. Čaká nás voľný program a relax. Nocľah As Sifah.

Opustíme As Sifah a vydáme sa preskúmať tajomný kráter Bimmah Sinkhole. Zastavíme sa aj krásnom údolí Wadi Shabs, kde sa budeme mať možnosť okúpať sa v krištáľovo čistej vode miestnych jazierok po ľahkej turistike v celkovej dĺžke cca 5 km.  Našim cieľom bude mestečko Ras Al Hadd, kde sa spája Ománsky záliv a Arabské more. Nocľah Ras Al Hadd.

Tento deň bude v znamení zážitkov na mori. Vydáme sa totiž za divokými delfínmi. Keď budeme mať šťastie zazrieme ich v úplnej blízkosti nášho člnu. Ras Al Hadd je lokalita známa aj pre obrovské korytnačky, ktoré tu chodia klásť svoje vajíčka na panenské pieskové pláže, kde si vychutnáme nádherný západ slnka. Nocľah Ras Al Hadd.

Opustíme pobrežie a vydáme sa do vnútrozemia, ktoré kedysi ovládali imámovia, na rozdiel od pobrežných oblastí pod vládou sultána. Zastavíme sa v malebnom údolí Wadi Bani Khalid, ktoré v sebe ukrýva priezračné jazierka, kde chodia tráviť voľné dni hlavne domáci. Zastavíme sa aj pri pieskových dunách Wahiba sands, kde si spravíme foto pauzu s krásnymi scenériami. Našim cieľom bude mesto Al Hamra na úpätí pohoria Jabal Al Akhdar. Nocľah Al Hamra.

Ománske vnútrozemie poskytuje mnoho autentických zážitkov. Jedným z nich je aj návšteva dedinky Misfat Al Abriyeen, ktorú navštívime aj my. V tieni skál sa pred nami z ničoho nič vynorí záplava zelene. Uvidíme tu tradičné zavlažovacie kanály faladže, ktoré privádzajú životodárnu vodu na terasovité políčka. Presunieme sa do mestečka Bahla, kde si prejdeme stredovekú pevnosť a navštívime miestny souk a výrobňu keramiky. Deň zakončíme návratom do hlavného mesta. Nocľah Maskat v hoteli s bazénom.

Omán má nádherné pobrežie pripomínajúce častokrát Maledivy. Predposledný deň si vychutnáme šnorchlovaním a plávaním pri panenských koralových ostrovoch Al-Dimaníjat. Po návrate z poldenného výletu budeme mať voľný program, ktorý môžete využiť na oddych či nákup suvenírov. Nocľah Maskat v hoteli s bazénom.

Posledné rozlúčenie s mestom Maskat a exotickým Ománom. Čaká nás skorý ranný let do Viedne s prestupom v Istanbule. Následný presun do Bratislavy.

Program zájazdu je rámcový a môže sa zmeniť vzhľadom na počasie alebo pandemickú / politickú / bezpečnostnú situáciu.

Cena zahŕňa ✅

 • dopravu súkromným minibusom z Bratislavy na letisko Viedeň a späť do Bratislavy;
 • letenku Viedeň – Istanbul (prestup) – Maskat, Maskat – Istanbul (prestup) – Viedeň, vrátane základnej batožiny na palubu s max. rozmermi 55 x 40 x 20 cm hmotnosťou 8 kg (v prípade, že by ste mali iba základnú batožinu, je možné si ju dať aj do podpalubia) a malá taška (kabelka) pod sedadlo v lietadle do 3 kg. Batožinu nad rámec základnej batožiny je potrebné si vybrať v prihlasovacom formulári, nie je súčasťou základnej ceny zájazdu. Celý proces rezervácie a registrácie leteniek (check-in) zabezpečuje CK – letenky dostane každý účastník pred odletom na e-mail a cez Whatsapp;
 • ubytovanie na 7 nocí – dvojlôžková izba (7x hotel + 1x noc v lietadle);
 • 8-krát raňajky počas zájazdu,
 • vybavenie kompletnej registrácie pre vstup do krajiny;
 • aktivity v programe: 
  • prehliadka Kábusovej mešity,
  • prehliadka Kráľovskej opery v Maskate,
  • prehliadka pevnosti Minari,
  • prehliadka Bimmah Sinkhole,
  • prehliadka dediny a zavlažovacích kanálov Misfat Al Abriyeen,
  • prehliadka hradu Bahla,
  • prehliadka tradične výrobne keramiky v meste Bahla,
  • prehliadka Wadi Bani Khalid Pools & Cave,
  • turistika v kaňone Wadi Shabs,
  • plavba s delfínmi a korytnačkami v Ras Al Hadd,
  • poldenný výlet loďou za kúpaním a šnorchlovaním na ostrovoch Al ‪Dimaniyat.
 • dopravu klimatizovaným minibusom v rámci Ománu vrátane pohonných hmôt a miestneho vodiča;
 • slovenskí garanti počas celého zájazdu a miestni sprievodcovia podľa potreby;
 • poistenie CK proti úpadku;
 • tričko Spoznaj s nami svet.

V cene zájazdu je zahrnutá iba základná batožina na palubu s rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm s hmotnosťou max. 8 kg a malá taška (kabelka) pod sedadlo v lietadle do 3 kg. Tento druh batožiny musí ísť na palubu lietadla (v prípade, že by ste mali iba základnú batožinu, je možné si ju dať aj do podpalubia) a platí pre neho obmedzenie prepravy tekutiny v nádobe s maximálnym objemom 100 ml, pričom počet nádob môže byť maximálne 10 ks. Check-in batožina (do podpalubia) nemá obmedzenie max. objemu prepravovanej tekutiny na nádobu. V prípade prepravovaného alkoholu je potrebné dodržiavať právne predpisy na dovoz v konkrétnej krajine. Pri dodatočnom objednaní batožiny sa cena môže navýšiť a požiadavka bude riešená individuálne z dôvodu kapacitných možností nášho autobusu, ktorý objednávame aj na základe vybraných batožín účastníkov zájazdu. Preto odporúčame vopred zvážiť, akú batožinu budete potrebovať.

Cena nezahŕňa ❌

 • cestovné poistenie (odporúčame), výber možný v prihlasovacom formulári, viac informácií;
 • extra batožinu (viac informácii o batožine);
 • extra požiadavku na samostatnú izbu (výsledná cena navrhnutá po preverení dostupnosti);
 • fakultatívne aktivity;
 • prepitné vodičovi a lokálnym sprievodcom (dobrovoľné);
 • ostatná strava.

Dôležité informácie

 • Náročnosť zájazdu je nízka. Počas zájazdu nie sú plánované náročné pešie prechody.
 • Poznávací zájazd do Ománu je vhodný pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry. Zájazd nie je vhodný pre osoby s výrazne zníženou pohyblivosťou.
 • Zájazd je možné uhradiť v dvoch platbách (záloha 50 % + doplatok). Podrobnejšie informácie o možnostiach úhrady nájdete v zmluve o zájazde, ktorú obdržíte po vyplnení prihlasovacieho formulára. Pred podpisom zmluvy obdržíte aj podrobné informácie o zájazde v prílohe Informácie o zájazde, vrátane presných ubytovaní.
 • Izby sú dvojlôžkové. V prípade, že cestujete samostatne snažíme sa vždy, aby ste mali na izbe parťáka rovnakého pohlavia. Nevieme predpovedať zloženie skupiny, preto sa môže stať, že budete bývať s opačným pohlavím alebo si objednáte samostatnú izbu.
 • Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu je 14 osôb.

Podmienky vstupu do krajiny

 • Slovenskí a českí občania musia vstupovať na územie Ománu s platným vlastným cestovným pasom. Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov odo dňa odchodu z krajiny.
 • Slovenskí a českí občania nepotrebujú vstupné víza na pobyt v Ománe.
 • Viac informácií nájdete na MZV SR – Omán a MZV ČR – Omán.

Doplnkové služby

Check-in batožina

Check-in batožina (do podpalubia)max. 20 kg do podpalubia a 1 základná batožina (žiadne obmedzenie 100 ml nádob)

90 €

Poisťovňa UNION logo

A2 EXCLUSIVE (100 % krytie storna zájazdu a COVID-19) z presne definovaných dôvodov, kryje náklady v súvislosti s COVID-19 (náklady na ubytovanie, cestovné náklady, liečebné náklady do 50 000 EUR) a aj storno poplatok (cestovné poistenie do výšky 100 % z ceny zájazdu) v prípade, ak nebudete môcť vycestovať kvôli ochoreniu COVID-19 alebo budete v nariadenej karanténe. Zájazdové storno poistenie do 2 000 EUR. Súčasťou poistnej zmluvy je aj potvrdenie o poistení nákladov spojených s ochorením COVID-19.

51,3 €

ℹ Voľba doplnkových služieb prebieha v prihlasovacom formulári.

Recenzie

Katarína

Omán 2023

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Za mňa výborná cestovná kancelária. O všetko bolo postarané. Všetko bolo podľa mojich predstáv. Zažila som (a dúfam, že ešte zažijem) s ňou dobrodružstvá, na ktoré budem spomínať po celý život. Jednoducho top kvalita a k tomu, za skvelú cenu! 💙 🌍“

Martin

Omán 2023

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Spoznávačka Ománu bol jeden neskutočný zážitok a odporúčam všetkými desiatimi za návštevu tejto krajiny. Sprievodca Peťo pripravil skvelý program od návštevy mešít, hradov, púšte, krásnych pláží, kaňonov až po plavbu a šnorchlovanie s korytnačkami. Ubytovanie a služby v krajine sú na vysokej úrovni.“

Matúš

Omán 2023

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Cestovanie s Peťom, ako hlavným guidom v Ománe, bolo super. Od perfektného (čistého) ubytovania, cez skúšanie lokálneho jedla až po potápanie pri koráloch – všetko super naplánované. Dokonca mi aj zjednával cenu na trhu za suveníry!“

Zaujal ťa poznávací zájazd do Ománu?

Prihlás sa vyplnením prihlasovacieho formulára a zaži nezabudnuteľnú dovolenku.

Máš otázky?

Prečítaj si často kladené otázky. Ak nenájdeš odpoveď, zavolaj nám alebo napíš. Radi ti poradíme a pomôžeme.

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Garant zájazdu
+421 911 180 277

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Garant zájazdu
+421 902 718 516