O nás

Spoznaj s nami svet

Našim spoločným cieľom je poznanie výnimočnosti a jedinečnosti planéty Zem v celej jej komplexnosti a zložitosti. Práve to bol dôvod, prečo sme sa rozhodli založiť OZ Spoznaj s nami svet.

Ak práve teraz čítate tento text, pravdepodobne aj Vy máte radi našu Zem. Veríme, že sa na našej stránke priučíte niečomu zaujímavému o našom svete, prostredníctvom našich mini-článkov – zaujímavostí zo sveta.

Ak Vám to bude málo, môžete sa s nami zúčastniť na expedičných exkurziách a objavovať s nami svet v celej jeho kráse. Exkurzie sú plánované ako „poznávačky“ – premiestňujeme sa po krajine alebo krajinách a poznávame ju z rôznych pohľadov (história, kultúra, hory, more, tradície, gastronómia, zábava…) Každú z krajín, ktorú Vám ponúkneme s nami precestovať sme už navštívili a vybrali z nej to najlepšie. Aktuálna ponuka cestovateľských exkurzií je dostupná na samostatnej stránke exkurzií.

Ak sa na objavovanie krajín necítite, ale našu Zem milujete, môžete sa k nám pridať k environmentálnym podujatiam, ktoré organizujeme alebo sa pripájame k medzinárodnej iniciatíve Upracme Slovensko a organizujeme akciu Upracme Budmerice. 

V roku 2021 sme sa stali prvýkrát spoluorganizátor celosvetovej aktivity Zaži čisté rieky, ktorú na Slovensku organizuje Inštitút ľudského zdravia – HumanHealthInstitute v spolupráci RiverCleanup.

Aké exkurzie plánujeme?

Počas celého roka môžete s nami zažiť dobrodružstvá po celom svete. Samotné exkurzie sú pripravované ako ochutnávka danej krajiny. Objavujte a spoznávajte s nami svet.

Náš tím

Marcel Olša

Cestovateľ, geograf, učiteľ matematiky, divadelný herec v jednej osobe. Zaujíma ma svet a chcel by som ho precestovať celý, spoznať nové kultúry, tradície a nových ľudí. Svoje vedomosti zo sveta rád sprostredkujem ostatným.

Dušan Olša

Som geograf. Telom i dušou. Rád spoznávam. Ľudí, miesta, chute. Mojim snom je ísť peši k hrobu Sv. Jakuba v Santiagu de Compostela z Košíc.

Peter Lajda

Dušou cestovateľ a regionálny geograf. Mojou najväčšou záľubou je objavovanie krajín islamského sveta a bývalého Sovietskeho zväzu. Mapa je môj najvernejší spoločník pri plánovaní a realizácií objavených ciest.