O nás

Spoznaj s nami svet

Spoznaj s nami svet je zážitkovo-poznávacia cestovná kancelária, vďaka ktorej môžete v super partií objavovať najkrajšie miesta na svete. Spoločne spoznávame miestnu prírodu, kultúru i gastronómiu.

Sme Dušan a Peťo, ktorých spojila láska ku geografii a cestovaniu. Spoznali sme počas poznávačky v Afrike a v roku 2023 sme spoločne založili cestovnú kanceláriu s ambíciou priblížiť naše zážitky zo sveta aj vám, našim klientom a priateľom.

Prečo cestovať s nami

Počas našich zájazdov si užijete hory i more, divokú prírodu, plavbu na člnoch, jazdu na netypických dopravných prostriedkoch či spanie na púšti. A užijete si toho oveľa viac vďaka:

  • pocitu bezpečnosti
  • zábave a kamarátskej atmosfére
  • odbornému výkladu od vyštudovaných geografov

Píšeme články zo zájazdov

V článkoch prenikáme do zákutí našich ciest, aby sme vám priniesli pútavé príbehy z cestovateľských dobrodružstiev. Odhaľujeme tajomstvá obľúbených turistických miest, ale aj skryté perly, ktoré si len málokto všimne.

Dočítate sa o spôsobe akým spoznávame krajinu a k tomu sa dozviete množstvo zaujímavých tipov. Ak vás láka skúmať miestne kultúry, ochutnať autentické jedlá a zoznámiť sa s miestnymi obyvateľmi, naše články vám poskytnú cenné rady.

Náš tím

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Do cestovania som sa zamiloval počas vysokej školy na prvej poznávacej exkurzii v Gruzínsku. Spoznávanie nových miest, kultúr a tradícií mi začalo robiť nesmiernu radosť a otvárať obzory. To bol dôvod, prečo som sa rozhodol s Peťom založiť cestovku. Tieto úžasné zážitky zo sveta chceme sprostredkovať ľuďom.

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Dušou cestovateľ a regionálny geograf. Mojou najväčšou záľubou je objavovanie krajín islamského sveta a bývalého Sovietskeho zväzu. Mapa je môj najvernejší spoločník pri plánovaní a realizácií objavených ciest.