Poznávací zájazd Island 2024

Topky spojené s relaxom

Stredná náročnosť ✓

Termíny

16.9. – 23.9.2024

1 895 €

Čo zahŕňa cena? Pozrite nižšie.

SLOVENSKÍ SPRIEVODCOVIA

Počas celého zájazdu

Trvanie

8 dní

Náročnosť

Stredná

Skupina

10 - 14 účastníkov

Čo nás čaká?

Poznávačka po krajine, ktorá je z pohľadu prírodných krás jednoznačne najkrajšia na svete. Pôjde o 8 dňovú jazdu po sopečnom ostrove, pritom nejde o žiadnu “naháňačku”, naopak – ostrov si užijeme pomaly. Vybrali sme rôznorodé ubytovaní, pričom pôjde aj o krásne ubytovania na samote s úžasnými prírodnými scenériami, niektoré dokonca s vírivkou či saunou na streche. Vydáme sa loviť aj polárnu žiaru, ktorú síce nevieme sľúbiť, ale pôjdeme na lokality s minimom svetelného smogu a zabezpečíme najlepšie podmienky na jej lov. Zažijeme kúpanie v prírodných geotermálnych prameňoch v lone prírody, pozrieme sa na tie najkrajšie vodopády a uvidíme aj ľadovcové jazero Jökulsárlón, po ktorom zažijeme nezabudnuteľnú plavbu. Nevynecháme ani mohutné gejzíry, čierne pláže a výhľady, aké vám neponúkne žiadna krajina na svete. Milovníci gastronómie môžu vyskúšať miestne špeciality ako napr. fermentovaného žraloka, veľrybu či mníška, ktoré ochutnajú len málokde na svete.

Itinerár zájazdu

Program zájazdu je rámcový a môže sa zmeniť vzhľadom na počasie alebo pandemickú/politickú/bezpečnostnú situáciu.

Ráno si privstaneme a čaká takmer 5-hodinový let na letisko Keflavíku, ktorý je necelú hodinku od najsevernejšieho hlavného mesta Európy – Reykjavíku. Prevezmeme naše autá, zastavíme sa v supermarkete a ideme objavovať Island. Ako prvé navštívime výnimočné prírodné divadlo – gejzír Strokkur, čo v preklade znamená chrlič. Presunieme sa k jednému z najkrajších vodopádov Islandu Gullfoss. Večer sa ubytujeme v útulnom penzióne a oddýchneme si po úvodnom dni. Nocľah Thorlakshofn.

Ráno nás čaká krátka turistika a spektakulárne prírodné scenérie v údolí Reykjadalur. Prečo sa toto údolie volá “parné”? To pochopíte hneď ako ho uvidíte. Na konci tejto cca hodinovej turistiky sa budeme mať možnosť okúpať v horúcich prameňoch. Okolo obeda sa vrátime naspäť a trošku sa zahrejeme v našej obľúbenej kaviarni, kde si budeme mať možnosť dať aj niečo pod zub. Deň bude pokračovať k najkrajším vodopádom – ich výber určíme počas zájazdu, nakoľko niektoré sú krásne, keď je slnko a stojíte poza nich, iné zase keď prší lebo sú maximálne vodnaté. Pri niektorých zase vychádza dúha. Výber teda určíme podľa toho. Tento nabitý deň ukončíme na pláži s čiernym pieskom a čadičovými stĺpmi. Na záver dňa vás zoberieme na polievku, ktorú budete jesť priamo zo sopečnej kaldery. Ako? Nechajte sa prekvapiť. Na ubytovanie prídeme až vo večerných hodinách a práve tu budeme loviť polárnu žiaru – sú tu totiž ideálne podmienky. Chatky v Hörgsland.

Deň začneme prehliadkou majestátneho kaňona Fjaðrárgljúfur. Čaká nás aj krátka prechádzka cca 25 minút jedným smerom k čadičovému vodopádu Svartifoss, ktorý môžete vidieť na každom obrázku o Islande. Ďalšia zastávka bude ľadovcové jazero Jökulsárlón, kde uvidíme ľadovec v plnej jeho kráse. Deň ukončíme v parádnych chatkách v lone prírody. Aurora Cabins Höfn Iceland, Hafnavegur.

Začneme dobrodružstvom ako sa patrí – plavbou po ľadovcom jazere! Tu zažijeme vzrušujúci cca 35 minútový výlet loďou po ľadovcovej lagúne. Následne sa budeme presúvať na západ so zastávkami na jednom z najkrajších výhľadov Dyrhólaey Viewpoint. Ak budeme mať chuť, môžeme sa po ceste ešte “šmariť” do teplého prírodného bazéna, okolo ktorého pôjdeme. Deň ukončíme v tábore Midgard s vírivkou či saunou na streche, kde strávime dve noci. Nocľah Midgard Base Camp, Hvolsvöllur.

Aj túto noc spíme na rovnakom mieste. Spravíme si teda výlety za islandskou prírodou len v blízkom okolí. Vyberieme sa na miesta a cesty, ktoré nie sú v bežných itinerároch cestovných kancelárií. Tí čo budú chcieť oddychovať, môžu si užiť naše krásne ubytovanie či špičkovú reštauráciu. Večer plánujeme starý dobrý kvíz o Islande. Nocľah Midgard Base Camp, Hvolsvöllur.

Blížime sa k Reykjavíku. Čaká nás presun necelé tri hodiny so zastávkou v jednom z najhistorickejších miest na Islande –   Skálholtsdómkirkja. Ide o krásnu katedrálu, kde si dáme krátku zastávku. Uvidíme aj unikátne kráterové jazero, ktoré si prejdeme “kolom-dokola” a urobíme si parádne fotky. A potom? Späť do civilizácie! Ubytujeme sa v našich pekných apartmánoch a večer sa vyberieme do jedného z najživších miest sveta. Možno vás prekvapí, že žiť mesto začína o cca 21:00 a život končí aj ráno o 7:00. My si vychutnáme pravé islandské špeciality, ktoré nájdete len málokde na svete a prejdeme si nočný Reykjavík vrátane osvetleného kostola Hallgrímskirkja. Nocľah Reykjavík.

Dnešný deň je v znamení severskej metropoly Reykjavík. Nachádza sa tu viacero zaujímavých pamiatok aj možností nakúpiť blízkym suveníry. Tí, ktorí by sa mali chuť vypraviť sa svetoznámych prírodných kúpeľov Blue Lagoon, vieme zorganizovať aj takúto cestu. Nocľah Reykjavík.

Opúšťame Island a vraciame sa domov.

Cena zahŕňa ✅

 • dopravu súkromným minibusom z Bratislavy na letisko Viedeň/Budapešť a späť do Bratislavy;
 • obojsmernú letenku Viedeň/Budapešť do Reykjavík vrátane základnej batožiny na palubuCelý proces rezervácie a registrácie leteniek (check-in) zabezpečuje CK – letenky dostane každý účastník pred odletom na e-mail a cez Whatsapp;
 • vybavenie kompletnej registrácie pre vstup do krajiny;
 • Body v programe:
  • gejzír Stokkur,
  • kúpanie v prírodných geotermálnych prameňoch,
  • vodopády Seljalandsfoss, Gljufrabui, Skógafoss, Kvernufoss, Gulfoss,
  • čierna pláž Reynisfjara,
  • kaňon Fjaðrárgljúfur,
  • vodopád Svartifoss,
  • plavba na ladovcovom jazere Jökulsárlón,
  • Diamond Beach,
  • Dyrhólaey,
  • vstupné na prehliadku krátera Cerid,
  • kúpanie v tajných prírodných prameňoch;
 • ubytovanie na všetky noci zájazdu;
 • dopravu mikrobusom a/alebo osobným autom v rámci Islandu vrátane pohonných hmôt a parkovania;
 • slovenskí garanti počas celého zájazdu s odborným výkladom;
 • poistenie CK proti úpadku;
 • tričko Spoznaj s nami svet.

V cene zájazdu je zahrnutá iba základná batožina s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška), 25 cm (dĺžka) s hmotnosťou max. 10 kg (malý ruksak). Tento druh batožiny musí ísť na palubu lietadla a platí pre neho obmedzenie prepravy tekutiny v nádobe s maximálnym objemom 100 ml, pričom počet nádob môže byť maximálne 10 ks (to platí aj pre priority batožinu). Check-in batožina (do podpalubia) nemá obmedzenie max. objemu prepravovanej tekutiny na nádobu. V prípade prepravovaného alkoholu je potrebné dodržiavať právne predpisy na dovoz v konkrétnej krajine. Alkohol je v krajine drahý, preto v prípade záujmu odporúčame kúpiť alkohol v letiskovej časti Duty free vo Viedni/Budapešti. Pri dodatočnom objednaní batožiny sa cena môže navýšiť, požiadavka bude riešená individuálne na základe aktuálnych cien od leteckej spoločnosti. Preto odporúčame zvážiť, akú batožinu budete potrebovať.

Cena nezahŕňa ❌

 • cestovné poistenie (odporúčame), výber možný v prihlasovacom formulári, viac informácií;
 • extra batožinu (viac informácii o batožine);
 • ostatnú stravu;
 • výlet do Blue Lagoon predposledný deň 22.9.2024 (dobrovoľné). Vstupné je cca 75 EUR.

Dôležité informácie

 • Náročnosť zájazdu je stredná. Počas zájazdu sú plánované viaceré krátke pešie presuny. Dve z nich možno považovať za ľahšie turistiky. Prvá k teplým prameňom Reykjadalur – cca 6 km s nenáročným prevýšením 230 metrov. Počas tejto turistiky sú nádherné výhľady a na vlastné oči uvidíte ako sa parí zo zeme, voda bubloce. V jej závere nás čaká horúca voda priamo v lone prírody. Druhá turistika bude k vodopádu Svartifoss. Táto jednoduchá trasa trvá cca 25 minút jedným smerom a spolu má dĺžku 2 km. Ostatné pešie presuny počas dní budú jednoduché a vždy budú do pár minút.
 • Zájazd je vhodný pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry. Stačí mať dobrú náladu a chuť cestovať. Nie je vhodný pre osoby s výrazne zníženou pohyblivosťou.
 • Zájazd je možné uhradiť v dvoch platbách (záloha 20 % + doplatok). Podrobnejšie informácie nájdete v zmluve o zájazde, ktorú obdržíte po vyplnení prihlasovacieho formulára spolu s Informáciami o zájazde (podrobné informácie vrátane presných ubytovaní) a ostatnými povinnými prílohami.
 • Na tomto zájazde budeme mať kvalitné ubytovania v súkromných izbách. Nikdy nebudeme bývať v jednej izbe s cudzími ľuďmi. Izby sú jednolôžkové, dvojlôžkové, trojlôžkové, štvorlôžkové. Bývať budeme aj v úžasných chatkách s nádhernými prírodnými scenériami, v nádherných ubytovniach s vírivkou či saunou ale aj súkromných apartmánoch. Z pohľadu komfortu sme sa snažili o to, aby sme nespali v niekoľko posteľových nocľahárňach s inými ľudmi. Práve naopak, aby sme mali dostatok priestoru pre seba a pre našu partiu. Samozrejme v niektorých ubytovniach budeme môcť nazrieť aj do spoločných priestorov. V prípade chatiek napríklad vyberieme jednu základňu, kde sa môžeme večer tešiť, debatovať, dať nejaký drink :). Niektoré ubytovania sú situované s minimom svetelného smogu, čo bude unikátna príležitosť na lov polárnej žiary.
 • Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu predstavuje 10 osôb.

Podmienky vstupu do krajiny

 • Slovenskí a českí občania musia vstupovať na územie Islandu s platným vlastným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Doklad musí byť platný minimálne 3 mesiace odo dňa vstupu do krajiny.
 • Viac informácií nájdete na MZV SRMZV ČR.

Doplnkové služby

Priority batožina

Priority batožina (na palubu lietadla)max. 10 kg, s max. rozmermi 55 cm (šírka), 40 cm (výška), 20 cm (dĺžka), prednostný nástup do lietadla a 1 základná batožina.

100 €

Check-in batožina

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 10 kg, s max. rozmermi 55 cm (šírka), 40 cm (výška), 20 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina (žiadne obmedzenie 100 ml nádob).

110 €

Check-in batožina

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 20 kg, s max. rozmermi 149 cm (šírka), 119 cm (výška), 171 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina (žiadne obmedzenie 100 ml nádob).

150 €

Poisťovňa UNION logo

UNION: A2 EXCLUSIVE (100 % krytie storna zájazdu a COVID-19) z presne definovaných dôvodov, kryje náklady v súvislosti s COVID-19 (náklady na ubytovanie, cestovné náklady, liečebné náklady do 50 000 EUR) a aj storno poplatok (cestovné poistenie do výšky 100 % z ceny zájazdu) v prípade, ak nebudete môcť vycestovať kvôli ochoreniu COVID-19 alebo budete v nariadenej karanténe. Zájazdové storno poistenie do 2 000 EUR. Súčasťou poistnej zmluvy je aj potvrdenie o poistení nákladov spojených s ochorením COVID-19.

36 €

ℹ Voľba doplnkových služieb prebieha v prihlasovacom formulári.

Zaujal ťa zájazd na Island?

Prihlás sa vyplnením prihlasovacieho formulára a zaži nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Máš otázky?

Prečítaj si často kladené otázky. Ak nenájdeš odpoveď, zavolaj nám alebo napíš. Radi ti poradíme a pomôžeme.

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Garant zájazdu
+421 911 180 277

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Garant zájazdu
+421 902 718 516