Poznávací zájazd Maroko 2024

Z juhu až na sever marockého kráľovstva

SPOZNAJ S NAMI MAROKO

Bude to nabitý program plný cestovateľských zážitkov v podaní super partie. Vydáme sa na veľkolepú cestu naprieč úžasným Marokom, najbezpečnejšou krajinou Afriky. Táto poznávačka je jedinečná tým, že Maroko prejdeme celé od juhu až po úplný sever. 

Budeme brázdiť pobrežím Atlantiku, navštívime rybí trh v Savíre (Essaouira) a nazrieme do výrobne blahodárneho argánového oleja. Zažijeme čarovnú medinu a atmosféru Marakéšu. Uvidíme jednu z najväčších mešít sveta v Casablance a prejdeme sa noblesnými uličkami hlavného mesta – Rabat.

Privoniame si k špecifickej vôni mesta Fes, ktoré je typické pre svoje garbiarske dielne. Nevynecháme ani unikátne modré mesto Chefchouen. Nezabudnuteľný deň strávime v meste Tanger pri Gibraltarskom prielive. Pochutnáme si aj na tradičných marockých jedlách ako napr. na tažíne či na čerstvých rybách.

TERMÍNY

16.3. – 24.3.2024

1 499 €

FOTOGALÉRIA

Trvanie

9 dní

Náročnosť

Nízka

Skupina

16 účastníkov

ITINERÁR ZÁJAZDU

Program zájazdu je rámcový a môže sa zmeniť vzhľadom na počasie alebo pandemickú/politickú/bezpečnostnú situáciu.

Po skorom rannom odlete nás čaká približne 4-hodinový let do známeho turistického letoviska Agadir, ktoré sa nachádza na juhu krajiny. Po prílete sa presunieme pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu do prístavného mestečka Essaouira, v ktorom navštívime preslávený rybí trh. Prejdeme sa úzkymi uličkami starého mesta, ktoré obklopujú mohutné hradby. Samozrejme si vychutnáme spoločnú večeru a okúsime plody mora. Nocľah Essaouira.

Z Essaouiry sa presunieme hlbšie do vnútrozemia krajiny po ceste nazrieme do tradičnej výrobne blahodárneho argánového oleja, kde miestne ženy vyrábajú výrobky tradičnou technikou. Možno sa nám podarí zazrieť legendárne kozy v korunách argánovníkov. Následne naše kroky povedú do kráľovského mesta Marakéš. Prejdeme sa spleťou uličiek stredovekej mediny a nevynecháme nikdy nespiace námestie Jemaa el-Fnaa. Ide o životom pulzujúci priestor, kde nájdete bubeníkov, zaklínačov hadov, stovky obchodníkov, tie najčerstvejšie ovocné šťavy a veľa iného. Atmosféra tohto miesta je nezabudnuteľná. Zistíte, čo znamená tradičná veta: „Money for thank you.“  V Marakéši navštívime preslávenu záhradu Jardin Majoralle či královský Palác Bahía. Nocľah Marakéš.

Z pulzujúceho Marakéšu sa vydáme na výlet k Vodopádom Uzúd, ktoré sú vzdialené cca 2 hod jazdy autobusom. Ak budeme mať „šťastie“, dočkáme sa aj otravných opíc. Po prehliadke si dáme vynikajúci obed u nášho priateľa Mounira a vrátime sa späť do Marakéšu. Nocľah Marakéš.

Opustíme Marakéš a zo zastávkou v  presláveným mesta Casablanca postaveného v štýle Art deco. Určite nevynecháme ani symbol mesta – Mešitu Hassana II s minaretom vysokým až 210 m. Naše putovanie bude pokračovať do výstavnej skrine Maroka – Rabatu. Očaria vás upravené a čisté ulice s množstvom zelene a uvidíte viať všadeprítomné marocké vlajky. Navštívime slávnu pevnosť Udayas a vychutnáme si nádherný západ slnka nad nekonečným Atlantikom. Nocľah Rabat.

Z prímorského Rabatu sa vydáme opäť do vnútrozemia do jedného z královských miest – Fesu. Po ceste sa zastavíme v jednom z najposvätnejších miest Maroko – Moulay Idris. My sa prejdeme jeho uličkami a zastavíme sa pri jedinom okrúhlom minarete v Maroku. Navštívime aj staroveké mesto Volubilis postavené v 3. str. pred n. l., kde ruch starého Fezu vystrieda pokoj a ticho. Budeme sa môcť vrátiť v čase a predstaviť si ako vyzeral život v období rímskej ríše. Ubytovaní budeme v tradičnom riáde.  Nocľah Fes.

Celý deň bez presunov vo Fese. Budeme sa tu môcť túlať spleťou úzkych uličiek mediny a pozrieme sa aj do tradičnej garbiarskej dielne, kde vyrábajú miestni kožené výrobky unikátnym spôsobom. Tu zacítime poriadny smrad – pomôže štipec na nos alebo mäta? Uvidíme… Porovnáme si Fez a Marakéš. Berberskú atmosféru nahradí arabská a vo Feze sa uvidí, kto vie najlepšie zjednávať.  Nocľah Fes.

Chefchaouen je jedno z najkrajších a najfotogenickejších miest Maroka a je výnimočné je hlavne vďaka svojej farbe. Všetky budovy v meste sú modré, čo vytvára neopakovateľnú atmosféru. Poprechádzame sa uličkami starého mesta s milión odtieňmi modrej a spravíme si fantastické zábery. Nocľah Chefchaouen.

Naše putovanie po Maroku zavŕšime na úplnom severnom cípe krajiny. Pred nami bude už len Gibraltársky prieliv. Na dohľad budeme mať európsku pevninu. Prejdeme sa nádherným námestím Grand Socco a doprajeme si zaslúžený oddych. Nocľah Tanger.

Posledné rozlúčenie s mestom Tanger a úžasným Marokom. Čaká nás poobedný let do Viedne s prestupom v španielskej Malage. Následný presun do Bratislavy.

CENA ZÁHŔŇA ✅

 • dopravu súkromným minibusom z Bratislavy na letisko Viedeň a späť do Bratislavy;
 • letenku Viedeň – Agadir, Tanger – Malaga (prestup) – Viedeň vrátane základnej batožiny (na palubu) s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška), 25 cm (dĺžka) s maximálnou hmotnosťou 10 kg. Batožinu nad rámec základnej batožiny je potrebné si vybrať v prihlasovacom formulári, nie je súčasťou základnej ceny zájazdu;
 • vybavenie kompletnej registrácie pre vstup do krajiny;
 • body v programe:
  • vstup do Jardin Majorelle,
  • vstup do Paláca Bahía,
  • prehliadka výrobne arganového oleja v Essaouire,
  • vstup do pevnosti v Rabate,
  • výlet k vodopádom Uzúd,
  • vstup k rímskym vykopávkam Volubilis,
  • prehliadka stredovekej mediny vo Fese,
  • prehliadka stredovekej mediny v Marakéši.
 • ubytovanie s raňajkami na všetky noci zájazdu (dvojlôžková izba);
 • dopravu minibusom v rámci Maroka  vrátane pohonných hmôt a miestneho vodiča;
 • slovenskí  garanti počas celého zájazdu s odborným výkladom;
 • poistenie CK proti úpadku;
 • tričko Spoznaj s nami svet.

CENA NEZÁHŔŇA ❌

 • cestovné poistenie (môžete si vybrať v prihlasovacom formulári, viac informácií);
 • extra batožinu (viac informácii o batožine);
 • extra požiadavku na samostatnú izbu (výsledná cena navrhnutá po preverení dostupnosti);
 • fakultatívne aktivity;
 • prepitné vodičovi a lokálnym sprievodcom (dobrovoľné);
 • ostatná strava.

Dôležité informácie

 • Náročnosť zájazdu je nízka. Počas zájazdu nie sú náročné plánované pešie prechody.
 • Zájazd je vhodný pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry. Stačí mať dobrú náladu a chuť cestovať. Nie je vhodný pre osoby s výrazne zníženou pohyblivosťou.
 • Zájazd je možné uhradiť v dvoch platbách (záloha + doplatok). Podrobnejšie informácie o možnostiach úhrady nájdete v zmluve o zájazde, ktorú obdržíte po vyplnení prihlasovacieho formulára. Pred podpisom zmluvy obdržíte aj podrobné informácie o zájazde v prílohe Informácie o zájazde, vrátane presných ubytovaní. 
 • Izby sú dvojlôžkové. V prípade, že cestujete sami snažíme sa vždy, aby ste mali na izbe parťáka rovnakého pohlavia. Nikdy však nevieme predpovedať zloženie skupiny. Preto sa môže stať, že budete bývať s opačným pohlavím alebo si doobjednáte samostatnú izbu.
 • Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu je 14 osôb.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

 • Slovenskí a českí občania musia vstupovať na územie Maroka s platným vlastným cestovným pasom. Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. České ministerstvo uvádza 3 mesiace, odporúčame aj v ich prípade minimálne 6 mesiacov.
 • Slovenskí a českí občania nepotrebujú vstupné víza na pobyt v Maroku.
 • Viac informácií nájdete na MZV SRMZV ČR.

Doplnkové služby

Priority batožina

Priority batožina (na palubu lietadla) – max. 10 kg, s max rozmermi 55 cm (šírka), 40 cm (výška), 23 cm (dĺžka), prednostný nástup do lietadla a 1 základná batožina.

90 €

Check-in batožina

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 10 kg, max rozmermi 149 cm (šírka), 119 cm (výška), 171 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina (žiadne obmedzenie 100 ml nádob).

105 €

Check-in batožina

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 20 kg, s max rozmermi 149 cm (šírka), 119 cm (výška), 171 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina (žiadne obmedzenie 100 ml nádob).

130 €

Poisťovňa UNION logo

A2 EXCLUSIVE (100 % krytie storna zájazdu a COVID-19) kryje náklady v súvislosti s COVID-19 (náklady na ubytovanie, cestovné náklady, liečebné náklady do 50,000 EUR) a aj storno poplatok (do výšky 100% z ceny zájazdu) v prípade, ak nebudete môcť vycestovať kvôli ochoreniu COVID-19 alebo budete v nariadenej karanténe. Zájazdové storno poistenie do 2.000 EUR. Súčasťou poistnej zmluvy je aj potvrdenie o poistení nákladov spojených s ochorením COVID-19. Úplné znenie podmienok Vám pošleme pred dojednaním poistnej zmluvy.

40,5 €

ℹ Voľba doplnkových služieb prebieha v prihlasovacom formulári.

V cene zájazdu je zahrnutá iba základná batožina s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška),  25 cm (dĺžka) s hmotnosťou max 10 kg (malý ruksak). Tento druh batožiny musí ísť na palubu lietadla a platí pre neho obmedzenie prepravy tekutiny v nádobe s maximálnym objemom 100 ml, pričom počet nádob môže byť maximálne 10 ks (to platí aj pre priority batožinu). Check-in batožina (do podpalubia) nemá obmedzenie max. objemu prepravovanej tekutiny na nádobu. V prípade prepravovaného alkoholu je potrebné dodržiavať právne predpisy na dovoz v konkrétnej krajine.

Pri dodatočnom objednaní batožiny sa cena môže navýšiť a požiadavka bude riešená individuálne na základe aktuálnych cien od leteckej spoločnosti. Preto odporúčame vopred zvážiť, akú batožinu budete potrebovať. 

Zaujal ťa zájazd do Maroka?

Prihlás sa vyplnením prihlasovacieho formulára a zaži nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Máš otázky?

Prečítaj si často kladené otázky. Ak nenájdeš odpoveď, zavolaj nám alebo napíš. Radi ti poradíme a pomôžeme.

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Garant zájazdu
+421 911 180 277

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Garant zájazdu
+421 902 718 516