Kanárske ostrovy
- sopečný raj uprostred Atlantického oceánu

Galéria

Itinerár

Čo nás čaká?

V podaní super partie (malá skupina účastníkov) zažijeme dva úplne odlišné ostrovy – Tenerife a Lanzarote.

Pokojné Lanzarote ponúka široké spektrum prírodných zaujímavostí. Spoznáme unikátny spôsob pestovania viniča na čiernom sopečnom štrku. Samozrejme, nevynecháme ani ochutnávku miestnych kvalitných vín. Nezabudnuteľným zážitkom bude aj Národný park Timanfaya, ktorý mnohí návštevníci prirovnávajú k mesačnej krajine. Vyjdeme (fakultatívne) na vrchol sopky, z ktorej budeme mať ten najlepší výhľad na celý ostrov a šíri Atlantický oceán. Oddýchneme si na tých najkrajších plážach a nevynecháme ani unikátne jaskynné systémy.

V hornatom Tenerife zažijeme úplne iný svet. Lanovkou sa vyvezieme na majestátny stratovulkán – Pico del Teide, ktorý s nadmorskou výškou 3 718 m nesie titul najvyššieho bodu Španielska a tiež Atlantiku. Čakajú nás aj gigantické útesy obmývané nespútaným Atlantikom, pobrežné mestá a tradičné pokrmy aj z morských plodov.

Miesta, ktoré nevynecháme

Národný park Timanfaya

Prechádzať sa po krajine pripomínajúcej Mesiac a byť pritom stále v Európskej únii? Tak toto môžete zažiť jedine v Národnom parku Timanfaya na najvýchodnejšom ostrove Kanárskych ostrovov – Lanzarote. Okrem nehostinných podmienok zažijeme erupciu gejzíru a na vlastnej koži pocítime teplo sálajúce z útrob zeme.

La Geria – raj pre všetkých milovníkov vína

Oblasť La Geria je preslávená svojou unikátnou metódou pestovania hrozna, kde je každá jedna vinná réva umiestnená v samostatnej, dostatočne hlbokej priehlbine. Rastlina tak získa ochranu pred neúprosným vetrom a dostatok živín a vlahy na to, aby sa jej v takýchto podmienkach darilo.

Cueva de los Verdes a Jameos del Agua – cesta do útrob ostrova

Po erupcii sopky Volcán de la Corona vznikol jeden z najpôsobivejších skrytých divov v hlbinách Lanzarote. V 16. a 17 storočí sa tu skrývali miestni obyvatelia pred inváziami pirátov. Zažijeme tu tajomstvo, ktoré nemožno prezradiť nikomu, no garantujeme Vám, že Vás to určite prekvapí.

Oproti cez cestu vybudoval César Manrique Cabrera, najvýznamnejšia osoba Lanzarote, unikátne miesto v čadičovej skale, kde vládne harmónia, krása a pokoj. Veď uvidíte sami.

Mirador del Río – Atlantik ako na dlani

V nadmorskej výške 474 metrov, v najsevernejšej časti ostrova, sa nachádza výnimočná vyhliadka s názvom Mirador del Rio. Naskytne sa nám odtiaľ úžasný panoramatický výhľad na Atlantický oceán a ostrov La Graciosa. 

Montaña Negra a prechádzka po sopečnom popole

Tí, ktorí budú mať chuť na krátku turistiku, sa môžu s nami vybrať na vrchol sopky Montaña Negra, z ktorej sa črtajú spektakulárne výhľady na celý ostrov Lanzarote. Práve z toho miesta budeme mať možnosť na vlastné oči vidieť kaldery už nečinných sopiek.

Plážový raj Papagayo

Vynechať tie najkrajšie pláže na celom ostrove si nemôžeme dovoliť! Pláže nesú vtipný názov Papagayo a nájdete ich tu spolu 6. My si pozrieme dve z nich – jednu takmer bez vĺn a druhú naopak s obrovskými, prostredníctvom, ktorých okúsite silu oceánu na vlastnom tele.

Pico del Teide – najvyšší vrch Španielska

Dosiahnuť vrchol najvyššieho miesta Španielska je zážitok, ktorý sa neodmieta. Jeho nadmorská výška vyše 3 700 metrov dá zabrať mnohým návštevníkom. Tých, čo to neodradí, môžu zažiť nezabudnuteľný výjazd lanovkou pod samotný Pico del Teide.

Pohybovať sa v Národnom parku Teide po miestach, kde v minulosti tiekla láva je obrovským zážitkom. Počas hodinovej prechádzky uvidíme rôzne skalné útvary vytvorené sopečnou činnosťou a unikátnu miestnu suchomilnú flóru a faunu.

Los Gigantes a čierna pláž – Playa de la Arena

Bol by hriech vynechať gigantické útesy Los Gigantes, ktoré sa v určitých miestach týčia niekoľko sto metrov nad hladinou oceánu. Zavítame aj na pláže s čiernym pieskom, ktoré patria k najkrajším na ostrove.

Santa Cruz de Tenerife – metropola ostrova

Ide o hlavné mesto ostrova Tenerife. Nájdete tu široké stromové aleje, krásne námestia a rôzne prvky modernej architektúry. Jeho dominantou je auditórium, ktoré sa niektorým môže podobať na budovu opery v austrálskom Sydney.

V roku 2012 britský denník The Guardian zaradil Santa Cruz de Tenerife do zoznamu piatich najlepších miest na život na svete. Či by ste ho tam zaradili aj Vy, už posúdite sami 🙂

Stiahni si celý program:

PODMIENKY ÚČASTI

Registrovať na exkurziu sa môžete vyplnením údajov v priloženom formulári, čím vyjadrujete záväzný
záujem o účasť na exkurzii Kanárske ostrovy 2022.

Dušan - garant exkurzií

Mgr. Dušan Olša

Organizátor a garant

Peťo - garant exkurzií

Mgr. Peter Lajda

Organizátor a garant

Kanárske ostrovy

ostrovy večnej jari vznikli sopečnou činnosťou čo v kombinácii s búrlivým Atlantickým oceánom vytvára atraktívne prostredie plné prírodných špecifík odlišných od celého sveta

Náročnosť:

     

Cena:

1 voľné miesto

Termín:                     2.10. –  08.10.2022

Cena zahŕňa

Cena nezahŕňa

Poznámky

Program exkurzie je rámcový. Organizátori exkurzie si vyhradzujú možnosť zmeny programu vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu. Minimálny počet účastníkov pre realizáciu exkurzie predstavuje 6.

Napíšte nám…

Zaujala Vás exkurzia?

…pre bližšie informácie o exkurzii nás neváhajte kontaktovať cez formulár alebo telefonicky.