Poznávací zájazd Kirgizsko a Kazachstan 2024

Nepoznaný kút Strednej Ázie

Nízka náročnosť ✓

Termíny

28.6. – 7.7.2024

1 790 €

Čo zahŕňa cena? Pozrite nižšie.

SLOVENSKÍ SPRIEVODCOVIA

Počas celého zájazdu

Trvanie

10 dní

Náročnosť

Nízka

Skupina

15 účastníkov

Čo nás čaká?

Veľký okruh nepoznaným a divokým Kirgizskom. Čaká nás bohatý program nabitý prírodnými krásami, miestnou kultúrou a skvelou gastronómiou. Vydáme sa objavovať hlboké údolia, pestrofarebné skalné útvary či vysokohorské jazerá. Navštívime hlavné mesto Biškek a nasajeme atmosféru miestneho trhu. Nevynecháme ani najstarší kirgizský minaret Burana a prejdeme sa medzi unikátnymi balbalmi. Uvidíme prastaré kamenne kresby pri jazere Issyk-Kul. Vydáme sa do odľahlého údolia Altyn Arašan na špeciálnom terénnom vozidle. Prespíme aj v jurte, čo bude nezabudnuteľný zážitok. Nazrieme do výrobne miestnych kobercov v meste Kočkor a vychutnáme si jazdu na koňoch pri jazere Song-Kul. Ochutnáme miestne špeciality, ako plov či bešbarmak a osviežime sa chladeným kvasom. Na záver nazrieme aj do susedného Kazachstanu, do metropoly Almy – údajne najkrajšieho kazašského mesta. Čakajú nás skvelé zážitky a ešte lepšia partia.

Itinerár zájazdu

Program zájazdu je rámcový a môže sa zmeniť vzhľadom na počasie alebo pandemickú/politickú/bezpečnostnú situáciu.

Čaká nás poobedný odlet a nočný let do hlavného mesta Kirgizska s prestupom v tureckom Istanbule. Do Biškeku plánujeme priletieť ďalší deň skoro ráno. Nocľah v lietadle.

Po nočnom lete nás čaká deň v hlavnom meste. Pozrieme si tradičný miestny trh Oš bazaar, kde ochutnáme čerstvé ovocie, koreniny či miestne špeciality a nasajemu pravú atmosféru Kirgizska. Prejdeme sa centrom mesta popri majestátnych vládnych budovách a verejných inštitúciách. Samozrejme ochutnáme aj chladený kvas. Nocľah Biškek.

Z Biškeku sa vidáme na vidiek. Prvou našou zastávkou bude najstaršia dochovaná stavba v celej krajine, a to tzv. veža Burana. Ide o stredoveký minaret pochádzajúci z 11. storočia, ktorý sa nachádza na území niekdajšieho významného mesta Balasagun. Obdivovať tu budeme aj balbaly, unikátne kamenné náhrobné stély. Následne sa presunieme do mestečka Cholpon Ata, kde sa pozrieme na zachovalé petroglyfy. Nocľah Cholpon Ata.

Opustíme mestečko Cholpon Ata a vydáme sa na cestu pozdĺž severného pobrežia jazera Issyk-Kul. Zastavíme sa na prechádzku v krásnom údolí Grigorievka, kde sa nám možno podarí u obyvateľov ochutnať chutný horský med či kumys. V Karakole navštívime miestny pravoslávny kostolík a prezrieme si zaujímavú Dungansku mešitu. Nocľah Karakol.

Po raňajkách nás čaká zážitok v podobe jazdy špeciálnym terénnym vozidlom do krásneho údolia Altyn Arašan, z ktorého sa nám naskytnú spektakulárne výhľady na majestátne kirgizské päťtisícovky. Vydáme sa na spoznávanie okolia údolia na koňoch a následne sa budeme môcť kúpať v prírodných termálnych prameňoch. Nocľah Altyn Arašan.

Opustíme malebné údolie Altyn-Arašan a vyrazíme pozdĺž južného brehu jazera Issyk-Kul. Obdivovať budeme unikátne skalné útvary pri dedinke Jeti Oguz. Navštívime rozprávkový kaňon Skazka, kde sa budeme cítiť, akoby sme kráčali po povrchu červenej planéty Mars. Čakať nás bude približne 3 km prechádzka po prašných chodníčkoch. Deň zakončíme v mestečku Kočkor. Nocľah Kočkor.

Kočkor je mestečko známe výrobou tradičných vlnených kobercov – shyrdakov. Navštívime miestnu výrobňu, kde nám naši známi ukážu unikátny spôsob výroby, ktorý sa po stáročia nezmenil. Po prehliadke sa vydáme do hôr k preslávenému jazeru Song-Kul, kde sa ubytujeme v jurtovom kempe na samom brehu jazera. Nedotknutú prírodu si budeme môcť vychutnať aj z konského sedla. V noci sa nám naskytne pohľad na oblohu s miliónmi hviezd bez svetelného smogu. Nocľah Song-Kul.

Rozlúčime sa s jazerom Song-Kul a naše kroky povedú do metropoly Kirgizska. Po ceste sa zastavíme pri kaňone Konorchek s krásnymi červenými skalami. Deň zakončíme v znamení voľného programu v hlavnom meste. Nocľah Biškek.

Skorý ranný odchod smerom k hraniciam s Kazachstanom. Nasajeme atmosféru mesta Almaty a navštívime známu vyhliadku na vrchu Kok Tobe. Prejdeme sa preslávenými parkami a budeme obdivovať krásny Chrám Nanebovstúpenia Pána. Nocľah Almaty.

Posledné rozlúčenie s mestom Almaty a úžasnou Strednou Áziou. Čaká nás let do Viedne s prestupom v Istanbule. Následný presun do Bratislavy.

Cena zahŕňa ✅

 • dopravu súkromným minibusom z Bratislavy na letisko Viedeň a späť do Bratislavy;
 • letenku Viedeň – Istanbul (prestup) – Bišklek, Alma‑Ata – Istanbul (prestup) – Viedeň vrátane základnej batožiny na palubu. Celý proces rezervácie a registrácie leteniek (check-in) zabezpečuje CK – letenky dostane každý účastník pred odletom na e-mail a cez Whatsapp;
 • vybavenie kompletnej registrácie pre vstup do krajiny;
 • aktivity v programe: 
  • lanovka na vrch Kok Tobe,
  • vstup do areálu Burana,
  • vstup do múzea petroglyfov Cholpon Ata,
  • prehliadka výroby tradičných kobercov (Shyrdak),
  • tradičný kirgizský večer pri jazere Song-kul s večerou,
  • vstup do kaňonu Skazka,
  • výlet špeciálnym vozidlom 6×6 do údolia Altyn Arashan,
  • prekvapenie.
 • ubytovanie s raňajkami na všetky noci zájazdu (6x dvojlôžková izba, 1x horská chata, 1x jurta, 1x lietadlo – raňajky nie sú v cene);
 • dopravu klimatizovaným minibusom v rámci Kirgizska a Kazachstanu vrátane pohonných hmôt a miestneho vodiča;
 • slovenskí garanti počas celého zájazdu a miestni sprievodcovia podľa potreby;
 • poistenie CK proti úpadku;
 • tričko Spoznaj s nami svet.

V cene zájazdu je zahrnutá iba základná batožina s rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm alebo 40 cm (šírka), 30 cm (výška), 15 cm (dĺžka) s hmotnosťou max. 8 kg. Tento druh batožiny musí ísť na palubu lietadla a platí pre neho obmedzenie prepravy tekutiny v nádobe s maximálnym objemom 100 ml, pričom počet nádob môže byť maximálne 10 ks. Check-in batožina (do podpalubia) nemá obmedzenie max. objemu prepravovanej tekutiny na nádobu. V prípade prepravovaného alkoholu je potrebné dodržiavať právne predpisy na dovoz v konkrétnej krajine. Pri dodatočnom objednaní batožiny sa cena môže navýšiť a požiadavka bude riešená individuálne na základe aktuálnych cien od leteckej spoločnosti. Preto odporúčame vopred zvážiť, akú batožinu budete potrebovať.

Cena nezahŕňa ❌

 • cestovné poistenie (odporúčame), výber možný v prihlasovacom formulári, viac informácií;
 • extra batožinu (viac informácii o batožine);
 • extra požiadavku na samostatnú izbu (výsledná cena navrhnutá po preverení dostupnosti);
 • fakultatívne aktivity;
 • prepitné vodičovi a lokálnym sprievodcom (dobrovoľné);
 • ostatná strava.

Dôležité informácie

 • Náročnosť zájazdu je nízka. Počas zájazdu nie sú plánované náročné pešie prechody.
 • Zájazd je vhodný pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry. Stačí mať dobrú náladu a chuť cestovať. Zájazd nie je vhodný pre osoby s výrazne zníženou pohyblivosťou.
 • Zájazd je možné uhradiť v dvoch platbách (záloha 50 % + doplatok). Podrobnejšie informácie o možnostiach úhrady nájdete v zmluve o zájazde, ktorú obdržíte po vyplnení prihlasovacieho formulára. Pred podpisom zmluvy obdržíte aj podrobné informácie o zájazde v prílohe Informácie o zájazde, vrátane presných ubytovaní.
 • Izby sú dvojlôžkové. V prípade jurty a horské chaty ide o 4-6 lôžkové izby. V prípade, že cestujete samostatne snažíme sa vždy, aby ste mali na izbe parťáka rovnakého pohlavia. Nevieme predpovedať zloženie skupiny, preto sa môže stať, že budete bývať s opačným pohlavím alebo si doobjednáte samostatnú izbu.
 • Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu predstavuje 14 osôb.

Podmienky vstupu do krajiny

 • Slovenskí a českí občania musia vstupovať na územie Kirgizska a Kazachstanu s platným vlastným cestovným pasom. Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov odo dňa odchodu z krajiny.
 • Slovenskí a českí občania nepotrebujú vstupné víza na pobyt v týchto krajinách.
 • Viac informácií nájdete na MZV SR – Kirgizsko, Kazachstan a MZV ČR – Kirgizsko, Kazachstan.

Doplnkové služby

Check-in batožina

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 20 kg do podpalubia a 1 základná batožina (žiadne obmedzenie 100 ml nádob).

90 €

Poisťovňa UNION logo

A2 EXCLUSIVE (100 % krytie storna zájazdu a COVID-19) z presne definovaných dôvodov, kryje náklady v súvislosti s COVID-19 (náklady na ubytovanie, cestovné náklady, liečebné náklady do 50 000 EUR) a aj storno poplatok (cestovné poistenie do výšky 100 % z ceny zájazdu) v prípade, ak nebudete môcť vycestovať kvôli ochoreniu COVID-19 alebo budete v nariadenej karanténe. Zájazdové storno poistenie do 2 000 EUR. Súčasťou poistnej zmluvy je aj potvrdenie o poistení nákladov spojených s ochorením COVID-19. Jeho cena je 57 € na celú dĺžku zájazdu.

57 €

ℹ Voľba doplnkových služieb prebieha v prihlasovacom formulári.

Zaujal ťa zájazd do Kirgizska a Kazachstanu?

Prihlás sa vyplnením prihlasovacieho formulára a zaži nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Máš otázky?

Prečítaj si často kladené otázky. Ak nenájdeš odpoveď, zavolaj nám alebo napíš. Radi ti poradíme a pomôžeme.

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Garant zájazdu
+421 911 180 277

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Garant zájazdu
+421 902 718 516