Poznávací zájazd Jordánsko 2024

Najlepšie chute Blízkeho východu

Nízka náročnosť ✓

Termíny

7.5. – 14.5.2024

1 490 €

Zájazd zrušený

Čo zahŕňa cena? Pozrite nižšie.

Trvanie

8 dní

Náročnosť

Nízka

Skupina

14 účastníkov

Čo nás čaká?

Najznámejšie miesta Jordánska a najlepšie zážitky v podaní super partie. Zažijeme prírodné skvosty ako sú Mŕtve more či púštna oblasť Wadi Rum. Nasajeme atmosféru rušných uličiek hlavného mesta – Ammánu. Vrátime sa do čias pred narodením Ježiša Krista pri návšteve miest ako sú slávna Petra (jeden zo siedmich divov sveta) či antický Džeraš. Okúsime vodu Červeného mora a samozrejme, ochutnáme miestne špeciality ako napríklad mansaf, hummus, shawarma, falafel či baklava. V Národnom parku Wadi Rum si na púšti zajazdíme na ťavách, na terénnych autách s pohonom všetkých kolies a prespíme priamo s beduínmi na púšti.

Itinerár zájazdu

Program zájazdu je rámcový a môže sa zmeniť vzhľadom na počasie alebo pandemickú/politickú/bezpečnostnú situáciu.

Prílet do Ammánu, politického a ekonomického centra krajiny. Po prílete nás bude čakať úvodný kontakt s jordánskou kultúrou. Užijeme si skvelú zoznamovaciu večeru s krásnym výhľadom na celý Ammán. Nocľah Ammán.

Z Ammánu sa vydáme  na sever do mesta Džeraš zapísaného na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, kde si prezrieme zachovalé antické ruiny. Prejdeme sa tiež po tradičnom trhu a nasajeme pravú arabskú atmosféru. Odtiaľ sa presunieme k svetovému unikátu, najnižšie položenému miestu na svete, Mŕtvemu moru. V našom hoteli s vlastným bazénom a plážou si do sýtosti užijeme nezabudnuteľný zážitok v slanej vode, v ktorej bez vydania akéhokoľvek úsilia budeme môcť čítať noviny . Nocľah na brehu Mŕtveho mora.

Návšteva tradičného obchodu s výrobkami z Mŕtveho mora, ktoré sú super tipom na darček z Jordánska. Nebude chýbať ani prednáška a živý príklad blahodarných účinkoch extraktov z Mŕtveho mora. Nocľah na brehu Mŕtveho mora.

Presúvame sa zo severného okraja Mŕtveho mora do mestečka Kerak, kde navštívime ohromujúci stredoveký križiacky hrad a ochutnáme vynikajúcu baklavu či čerstvo odštavenú šťavu z granátových jabĺk. Našim záverečným cieľom tohto dňa bude Wadi Musa, vstupná brána do preslávenej Petry. Nocľah Wadi Musa (Petra).

V tento deň navštívime jeden zo siedmich divov sveta –  archeologický komplex Petra. Na prehliadku sa vyberieme už skoro ráno, aby sme sa vyhli davom turistov. Po nezabudnutelnom zazitku sa vyberieme do chránenej oblasti Wadi Rum, ktorá pripomína povrch Marsu. V kempe nás privítajú naši priatelia beduíni a spoločne strávime príjemné večerné chvíle v spoločenskom stane pri tradičnom jedle, čaji, muzike a rozprávaní zaujímavých púštnych príbehov. Nocľah Wadi Rum.

Pre tých, ktorí sú ranné vtáčatá bude možnosť sledovania východu slnka nad dunami púšte. Po raňajkách sa vyberieme do púšte na tie najkrajšie miesta terénnymi autami s pohonom všetkých kolies a budeme mať možnosť sa previesť na chrbte púštnej ťavy. Obed si ešte doprajeme v dedine Wadi Rum a vyrazíme smerom na juh do mesta Akaba. Zakotvíme na našom krásnom hoteli, oddýchneme a vyrazíme k Červenému moru. Záverečný program dňa bude plavba loďou s preskleným dnom, amatérske potápanie a sledovanie koralov. Nocľah Akaba.

Po oddychu v Akabe odchádzame na dlhší presun do hlavného mesta. Po ceste sa zastavíme na biblickej Hore Nebo, kde zomrel Mojžiš po tom, ako uzrel zasľúbenú zem. V podvečerných hodinách dorazíme do Ammánu, kde si doprajeme kvalitnú večeru a užijeme si večerné mesto. Nocľah Ammán.

Posledný deň bude v znamení prehliadky citadely a antického divadla s návštevou tradičného trhu, kde si budeme môcť nakúpiť zaujímavé suveníry. Podvečerný odlet z Ammánu do Viedne. Následný spoločný presun do Bratislavy.

Cena zahŕňa ✅

 • dopravu súkromným minibusom z Bratislavy na letisko Viedeň a späť do Bratislavy;
 • obojsmernú letenku (Viedeň – Ammán – Viedeň) vrátane základnej batožiny na palubu s rozmermi 55 cm (šírka), 40 cm (výška), 23 cm (dĺžka) s hmotnosťou max. 8 kg (malý kufrík) a kabelka, taška na notebook alebo nákupná taška 40 x 30 x 10 cm. Batožinu nad rámec je potrebné si vybrať v prihlasovacom formulári, nie je súčasťou základnej ceny zájazdu;
 • vybavenie kompletnej registrácie pre vstup do krajiny vrátane víz;
 • aktivity v programe:
  • plavba loďou so skleneným dnom v Červenom mori vrátane kúpania a šnorchlovania,
  • archeologický komplex Džeraš,
  • archeologický komplex Petra,
  • archeologický komplex Hora Nebo,
  • križiacky hrad Kerak
  • vstup na súkromnú pláž pri Mŕtvom mori s liečivým bahnom, 
  • vstup do národného parku Wadi Rum s jazdou na jeepoch a ťavách,
  • tradičný beduínsky večer s večerou, raňajkami a obedom,
  • archeologický komplex citadela Ammán a Rímske divadlo s múzeom ľudovej kultúry.
 • ubytovanie s raňajkami na všetky noci zájazdu (6x dvojlôžková izba, 1x Wadi Rum dvojlôžkový stan);
 • dopravu klimatizovaným minibusom v rámci Jordánska, vrátane pohonných hmôt a miestneho vodiča;
 • slovenskí odborní garanti počas trvania zájazdu s odborným výkladom;
 • miestny sprievodca na celú dobu zájazdu;
 • poistenie CK proti úpadku;
 • tričko Spoznaj s nami svet.

V cene zájazdu je zahrnutá iba základná batožina s rozmermi 55 cm (šírka), 40 cm (výška), 23 cm (dĺžka) s hmotnosťou max. 8 kg (malý kufrík) a kabelka, taška na notebook alebo nákupná taška 40 x 30 x 10 cm. Tento druh batožiny musí ísť na palubu lietadla a platí pre neho obmedzenie prepravy tekutiny v nádobe s maximálnym objemom 100 ml, pričom počet nádob môže byť maximálne 10 ks (to platí aj pre priority batožinu). Check-in batožina (do podpalubia) nemá obmedzenie max. objemu prepravovanej tekutiny na nádobu. V prípade prepravovaného alkoholu je potrebné dodržiavať právne predpisy na dovoz v konkrétnej krajine. Pri dodatočnom objednaní batožiny sa cena môže navýšiť, požiadavka bude riešená individuálne na základe aktuálnych cien od leteckej spoločnosti. Preto odporúčame zvážiť, akú batožinu budete potrebovať.

Cena nezahŕňa ❌

Dôležité informácie

 • Náročnosť zájazdu je nízka. Počas zájazdu nie sú náročné plánované pešie prechody. V Petre je veľa chodenia, dá sa v pohode zvládnuť.
 • Zájazd je vhodný pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry. Stačí mať dobrú náladu a chuť cestovať.  Nie je vhodné pre osoby s výrazne zníženou pohyblivosťou.
 • Zájazd je možné uhradiť v dvoch platbách (záloha + doplatok). Podrobnejšie informácie o možnostiach úhrady nájdete v zmluve o zájazde, ktorú obdržíte po vyplnení prihlasovacieho formulára. Pred podpisom zmluvy obdržíte aj podrobné informácie o zájazde v prílohe Informácie o zájazde, vrátane presných ubytovaní. 
 • Izby sú dvojlôžkové. V prípade, že cestujete sami snažíme sa vždy, aby ste mali na izbe parťáka rovnakého pohlavia. Nikdy však nevieme predpovedať zloženie skupiny. Preto sa môže stať, že budete bývať s opačným pohlavím alebo si doobjednáte samostatnú izbu.
 • Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu predstavuje 14 osôb.

Podmienky vstupu do krajiny

 • Vstupovať na územie Jordánska je možné len s platným vlastným cestovným pasom. Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.
 • Cestujúci potrebujú spoplatnené turistické víza na pobyt v Jordánsku. Tie sú súčasťou ceny zájazdu a ich vybavenie obratom zabezpečuje CK Spoznaj s nami svet, s. r. o.
 • Viac informácií nájdete na MZV SRMZV ČR.
 • V prípade cestujúcich s ukrajinským alebo srbským občianstvom, viac informácií nájdete na MZV RS a MZV UA.

Doplnkové služby

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 23 kg, s max. rozmermi do 158 cm z každej strany do podpalubia; základná batožina s rozmermi 55 x 40 x 23 cm s maximálnou hmotnosťou 8 kg a kabelka, taška na notebook alebo nákupná taška 40 x 30 x 10 cm. (žiadne obmedzenie 100 ml nádob).

130 €

UNION: A2 EXCLUSIVE (100 % krytie storna zájazdu a COVID-19) z presne definovaných dôvodov, kryje náklady v súvislosti s COVID-19 (náklady na ubytovanie, cestovné náklady, liečebné náklady do 50 000 EUR) a aj storno poplatok (cestovné poistenie do výšky 100 % z ceny zájazdu) v prípade, ak nebudete môcť vycestovať kvôli ochoreniu COVID-19 alebo budete v nariadenej karanténe. Zájazdové storno poistenie do 2 000 EUR. Súčasťou poistnej zmluvy je aj potvrdenie o poistení nákladov spojených s ochorením COVID-19.

36 €

ℹ Voľba doplnkových služieb prebieha v prihlasovacom formulári.

Zaujal ťa zájazd do Jordánska?

Prihlás sa vyplnením prihlasovacieho formulára a zaži nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Zájazd zrušený

Máš otázky?

Prečítaj si často kladené otázky. Ak nenájdeš odpoveď, zavolaj nám alebo napíš. Radi ti poradíme a pomôžeme.

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Garant zájazdu
+421 911 180 277

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Garant zájazdu
+421 902 718 516