Zájazd Jordánsko 2023

Najlepšie chute Blízkeho východu

SPOZNAJ S NAMI JORDÁNSKO

Najznámejšie miesta a najlepšie zážitky v podaní super partie. Zažijeme prírodné skvosty ako sú Mŕtve more či púštna oblasť Wadi Rum. Nasajeme atmosféru rušných uličiek hlavného mesta – Ammánu. Vrátime sa do čias pred narodením Ježiša Krista pri návšteve miest ako sú slávna Petra (jeden zo siedmich divov sveta) či antický Džeraš. Okúsime vodu Červeného mora a samozrejme, ochutnáme miestne špeciality ako napríklad mansaf, hummus, shawarma, falafel či baklava. V Národnom parku Wadi Rum si na púšti zajazdíme na ťavách, na terénnych autách s pohonom všetkých kolies a prespíme priamo s beduínmi na púšti.

20.10.2023 - 27.10.2023

Vypredané

1 349 €

Galéria

RECENZIE

Lucia

Jordánsko 2022

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Úžasné a nezabudnuteľné zážitky zažijete s touto partiou. Poznávačky sú spracované veľmi logicky, uvidíte veľkú časť krajiny a zažijete aj miestne špecifiká. Určite odporúčam.“

Martin

Jordánsko 2022

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Najlepšie zážitky v super partii. Zúčastnil som sa dvoch poznávacích exkurzií v Maroku a v Jordánsku. Počas exkurzie spoznáte vybranú časť krajiny, pričom počas cesty sprievodcovia hovoria aj odborný výklad na vysokej úrovni. Príroda, história, kultúra, gastroturizmus, z každého rošku trošku. Odporúčam!“

Karol

Jordánsko 2022

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Spoznaj s nami svet je skvelá partia ľudí, ktorí organizujú zážitkové a spoznávacie exkurzie do rôznych kútov sveta. Výborná organizácia na miesta, ktoré chalani už predtým navštívili. Z Jordánska sme vyťažili maximum.“

Máte otázky?

Zavolajte nám alebo napíšte. Radi vám poradíme a pomôžeme.

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Organizátor a garant
+421 911 180 277

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Organizátor a garant
+421 902 718 516

ITINERÁR ZÁJAZDU

Prílet do Ammánu, politického ekonomického centra krajiny. Po skorom rannom lete nás bude čakať úvodný kontakt s jordánskou kultúrou. Navštívime antické mesto Džeraš na severe krajiny zapísaného na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Odtiaľ sa vyberieme k prírodnému skvostu Jordánska, k Mŕtvemu moru. Nevynecháme zoznamovaci večer pri vynikajúcom jordánskom jedle. Nocľah na brehu Mŕtveho mora.

V našom hoteli s vlastným bazénom a plážou si budeme mať možno si do sýtosti užiť nezabudnuteľný zážitok v miestnej slanej vode a zároveň čítať noviny. Navštívime aj tradičný obchod s výrobkami z Mŕtveho mora, ktoré sú super tipom na darček z Jordánska.  Nocľah na brehu Mŕtveho mora.

Presun z hotela pri severnom okraji Mŕtveho mora do mestečka Kerak, kde navštívime miestny stredoveký križiacky hrad a ochutnáme vynikajúcu baklavu či čerstvo odštavenú šťavu z granátových jabĺk. Našim záverečným cieľom tohto dňa bude Wadi Musa, vstupná brána do preslávenej Petry. Nocľah Wadi Musa (Petra).

V tento deň nás bude čakať poldenná prehliadka archeologického komplexu Petra. Na prehliadku sa vyberieme už skoro ráno, aby sme sa vyhli davom turistov. Po prehliadke sa vyberieme do mesačnej krajiny Wadi Rum. V kempe nás privítajú naši priatelia beduíni a spoločne strávime príjemne večerné chvíle v spoločenskom stane pri tradičnom jedle, čaji, muzike a rozprávaní zaujímavých púštnych príbehov. Nocľah Wadi Rum.

Pre tých, ktorí sú ranné vtáčatá bude možnosť sledovania východu slnka nad dunami púšte. Po raňajkách sa vyberieme do púšte terénnymi autami s pohonom všetkých kolies a budeme mať možnosť sa previesť na chrbte púštneho korábu, alebo ak chcete – ťavy. Obed si ešte doprajeme v dedine Wadi Rum a vyrazíme smerom na juh do mesta Akaba, kde nás bude čakať hotel a voľný program v letovisku na brehu Červeného mora. Nocľah Akaba.

Po oddychu v Akabe nás čaká dlhší presun do hlavného mesta. Po ceste zazrieme opäť Mŕtve more a zastavíme sa aj na hore Nebo, kde zomrel Mojžiš po tom, ako uzrel zasľúbenú zem. V podvečerných hodinách dorazíme do Ammánu, kde si doprajme kvalitnú večeru a užijeme si večerné mesto a miestne trhy, kde bude tá pravá chvíľa na nákup suvenírov. Nocľah Ammán.

Po raňajkách nás doobeda čaká v Ammáne prehliadka citadely a antického divadla a následný voľný program, počas ktorého si bude môcť každý účastník naplno vychutnať atmosféru arabskej metropoly. Nocľah Ammán.

Posledné rozlúčenie s mestom ammán a celým Jordánskom. Poobedný odlet z Ammánu do Viedne. Následný spoločný presun do Bratislavy.

Cena zahŕňa

 • dopravu súkromným minibusom z Bratislavy na letisko Viedeň a späť do Bratislavy;
 • obojsmernú letenku (Viedeň – Ammán – Viedeň) vrátane základnej batožiny s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška), 25 cm (dĺžka) s maximálnou hmotnosťou 10 kg. Batožinu nad rámec je potrebné si vybrať v prihlasovacom formulári, nie je súčasťou základnej ceny zájazdu;
 • vybavenie kompletnej registrácie pre vstup do krajiny vrátane víz;
 • vstupy na vybrané lokality uvedené v programe;
  • archeologický komplex Džeraš,
  • archeologický komplex Petra,
  • hrad Kerak, 
  • archeologický komplex hora Nebo,
  • vstup na súkromnú pláž pri Mŕtvom mori, 
  • vstup do národného parku Wadi Rum s jazdou na jeepoch a ťavách,
  • archeologický komplex citadela Ammán a rímske divadlo s múzeom ľudovej kultúry.. 
 • ubytovanie s raňajkami na všetky noci zájazdu (dvojlôžková izba);
 • dopravu klimatizovaným minibusom v rámci Jordánska, vrátane pohonných hmôt a miestneho vodiča;
 • slovenskí odborní garanti počas trvania zájazdu s odborným výkladom;
 • miestneho sprievodcu na celú dobu zájazdu;
 • poistenie CK proti úpadku;
 • tričko Spoznaj s nami svet.

Cena nezahŕňa

 • cestovné poistenie, odporúčame aj s krytím nákladov v prípade nákazy ochorením Covid-19 (vieme sprostredkovať);
 • extra batožinu (viac informácii o batožine);
 • extra požiadavku na samostatnú izbu (výsledná cena navrhnutá po preverení dostupnosti);
 • fakultatívne aktivity;
 • prepitné vodičovi a lokálnym sprievodcom (dobrovoľné) a ostatnú stravu.

Dôležité informácie

 • Úhradu zájazdu je možné zaplatiť aj na dve platby (záloha + doplatok). Podrobnejšie informácie v zmluve o zájazde.  
 • Náročnosť exkurzie je nízka. Počas exkurzie nie sú plánované pešie prechody.
 • Zájazd je vhodný pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry.  Stačí mať dobrú náladu a chuť cestovať.  Nie je vhodné pre osoby s výrazne zníženou pohyblivosťou.
 • Program zájazdu je rámcový. Organizátori si vyhradzujú právo zmeny programu vzhľadom na aktuálnu pandemickú/politickú situáciu.
 • Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu predstavuje 14 osôb.

Podmienky vstupu do krajiny

 • Slovenskí a českí občania musia vstupovať na územie Jordánska s platným vlastným cestovným pasom. Na vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.
 • Slovenskí a českí občania potrebujú spoplatnené vstupné víza na pobyt v Jordánsku. Tie sú súčasťou ceny zájazdu a ich vybavenie obratom zabezpečuje CK Spoznaj s nami svet, s. r. o.
 • Viac informácii nájdete na MZV SRMZV ČR.

Doplnkové služby

V cene zájazdu je zahrnutá iba základná batožina s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška), 25 cm (dĺžka) s hmotnosťou max 10 kg. Tento druh batožiny musí ísť na palubu lietadla a platí pre neho obmedzenie prepravy tekutiny v nádobe s maximálnym objemom 100 ml, pričom počet nádob môže byť maximálne 10 ks (to platí aj pre priority batožinu). Check-in batožina (do podpalubia) nemá obmedzenie max. objemu prepravovanej tekutiny na nádobu. V prípade prepravovaného alkoholu je potrebné dodržiavať právne predpisy na dovoz v konkrétnej krajine.

Priority batožina (na palubu lietadla) – max. 10 kg, s max rozmermi 55 cm (šírka), 40 cm (výška), 23 cm (dĺžka), prednostný nástup do lietadla a 1 základná batožina.

80 €

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 10 kg, max rozmermi 55 cm (výška), 40 cm (šírka), 20 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina.

90 €

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 20 kg, s max rozmermi 80 cm (výška), 119 cm (šírka), 119 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina.

120 €

ℹ Voľba doplnkových služieb prebieha v prihlasovacom formulári.

Zaujal vás zájazd?

Prihláste sa na zájazd do Jordánska vyplnením prihlasovacieho formulára a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo.