Poznávací zájazd Gruzínsko 2024

Turistika v horách a oddych pri mori

SPOZNAJ S NAMI GRUZÍNSKO

Gruzínsko je krajina, kde sa história stretáva s prírodou! Pripravili sme si pre vás novinku – poznávačku kombinovanú s turistikou a oddychom pri mori. Čakajú nás nezabudnuteľné zážitky v podaní super partie.

Uvidíme prírodné skvosty, ako napríklad kaňon Martvili či Kolchidskú nížinu. Užijeme si úžasné horské scenérie Veľkého Kaukazu v regióne Horná Svanetia. Nevynecháme turistiku k najkrajším miestam regiónu či dobrodružnú  jazdu na koni.  Okúsime tradičnú gruzínsku kuchyňu a ochutnáme vynikajúce víno či „koňak” pri príjemnej gruzínskej hudbe.

Nahliadneme aj do stredovekých ortodoxných kostolov a kláštorov a na záver navštívime mesto Batumi pri Čiernom mori, kde si oddýchneme na pláži. Naše kroky budú smerovať aj do svetoznámej botanickej záhrady či na rybí trh, kde nám v reštaurácií pripravia chutné a čerstvé plody mora.

TERMÍNY

24.7. – 31.7.2024

1 249 €

Vypredané

FOTOGALÉRIA

Trvanie

8 dní

Náročnosť

Stredná

Skupina

16 účastníkov

ITINERÁR ZÁJAZDU

Program zájazdu je rámcový a môže sa zmeniť vzhľadom na počasie alebo pandemickú/politickú/bezpečnostnú situáciu.

Nočný prílet do Kutaisi, centra regiónu Imereti, na západe krajiny. Po prílete nás bude čakať len ubytovanie v našom hoteli a načerpanie síl do ďalšieho dňa. Nocľah Kutaisi.

Prehliadka stredovekej katedrály Bagrati, splav na nafukovacích člnoch v kaňone Martvili (nízka náročnosť, bez perejí). Presun do regiónu Svaneti so zastávkou pri najväčšej hydroelektrárni Enguri s dramatickými výhľadmi. Príchod do Mestie vo večerných hodinách. Nocľah Mestia.

Našou prvou zastávkou bude lyžiarske stredisko Hatsvali s panoramatickými výhľadmi na hlavný hrebeň Veľkého Kaukazu. Na vrchol sa pohodlne vyvezieme kabínkovou lanovkou. Z Hatsvali sa odvezieme s autami s pohonom 4×4 do vysokohorskej dedinky Ušguli, ktorá je typická unikátnymi stredovekými obrannými vežami. Čakať nás tam budú kone, na ktorých docválame k ľadovcu pod vrcholom Šchara, odkiaľ sa vrátime späť do Ušguli. Celkové trvanie jazdy na koňoch bude približne 2-3 hod. Netreba sa báť, budeme mať pri sebe domácich jazdcov. Nocľah Ušguli.

Po kvalitných raňajkách nás bude čakať pešia turistika na vrchol Gvibari s nádhernými výhľadmi. Celková trasa je plánovaná na približne 9 km s prevýšením približne 898 m. Celkový čas turistiky je plánovaný na 6-7 hod. (vrátane prestávok). Po turistike si doprajeme vynikajúce jedlo u našich priateľov v Mestii. Následne sa presunieme do Mestie. Nocľah Mestia.

Ďalším našim turistickým cieľom budú jazerá Koruldi v nadmorskej výške 2 700 m. Celková trasa je plánovaná na približne 12 km s prevýšením približne 500 m. Celkový čas turistiky je plánovaný na 5-6 hod. (vrátane prestávok). Nocľah Mestia.

Opustíme horskú krajinu a vydáme sa na juh do prímorských oblastí. Navštívime Mariam a jej rodinu v Etno village Sisatura, kde si pozrieme tradičný spôsob života v Kolchidskej nížine a ochutnáme miestne špeciality. Cieľovou destináciou bude mesto Batumi, metropola regiónu Adžarsko na brehu Čierneho mora. Čakať nás bude promenáda a pláže s miliónmi okruhliakov. Nocľah Batumi.

Jedným z najväčších lákadiel Batumi je určite nádherná botanická záhrada. Cestou z botanickej záhrady sa zastavíme na rybom trhu, kde ochutnáme čerstvé plody mora a ryby. Nocľah Batumi.

Posledné rozlúčenie s mestom Batumi a úžasným Gruzínskom a presun na letisko Kutaisi. Večerný odlet z Kutaisi do Viedne. Následný presun do Bratislavy.

CENA ZÁHŔŇA ✅

 • dopravu súkromným minibusom z Bratislavy na letisko Viedeň a po prílete späť do Bratislavy;
 • obojsmernú letenku (Viedeň – Kutaisi – Viedeň) vrátane základnej batožiny (na palubu) s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška), 25 cm (dĺžka) s maximálnou hmotnosťou 10 kg. Batožinu nad rámec základnej batožiny je potrebné si vybrať v prihlasovacom formulári, nie je súčasťou základnej ceny zájazdu;
 • vybavenie kompletnej registrácie pre vstup do krajiny;
 • aktivity v programe;
  • jazda na koňoch v Ušguli,
  • doprava autami 4×4 do vysokohorských oblastí,
  • prehliadka botanickej záhrady v Batumi, 
  • jazda na lanovke Hatsvali,
  • organizácia horskej turistiky podľa programu,
  • plavba v kaňone Martvili,
  • prehliadka katedrály Bagrati,
  • vyhliadka na priehradu Enguri, 
  • prehliadka svanskej veže,
  • prehliadka skanzenu Sisatura a tradičný obed.
 • ubytovanie s raňajkami na všetky noci zájazdu (dvojlôžková izba);
 • dopravu klimatizovaným minibusom v rámci Gruzínska vrátane pohonných hmôt a miestneho vodiča;
 • slovenskí odborní garanti počas celého zájazdu s odborným výkladom;
 • poistenie CK proti úpadku;
 • tričko Spoznaj s nami svet.

CENA NEZÁHŔŇA ❌

 • cestovné poistenie (odporúčame), výber možný v prihlasovacom formulári, viac informácií;
 • extra batožinu (viac informácii o batožine);
 • extra požiadavku na samostatnú izbu (výsledná cena navrhnutá po preverení dostupnosti);
 • fakultatívne aktivity;
 • prepitné vodičovi a lokálnym sprievodcom (dobrovoľné);
 • ostatnú stravu.

Dôležité informácie

 • Náročnosť zájazdu je stredná. Počas zájazdu sú plánované horské turistiky.
 • Zájazd je vhodný pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry. Stačí mať dobrú náladu a chuť cestovať. Nie je vhodný pre osoby so zníženou pohyblivosťou.
 • Zájazd je možné uhradiť v dvoch platbách (záloha + doplatok). Podrobnejšie informácie o možnostiach úhrady nájdete v zmluve o zájazde, ktorú obdržíte po vyplnení prihlasovacieho formulára. Pred podpisom zmluvy obdržíte aj podrobné informácie o zájazde v prílohe Informácie o zájazde, vrátane presných ubytovaní. 
 • Izby sú dvojlôžkové. V prípade, že cestujete sami snažíme sa vždy, aby ste mali na izbe parťáka rovnakého pohlavia. Nevieme však predpovedať zloženie skupiny, preto sa môže stať, že budete bývať s opačným pohlavím alebo si doobjednáte samostatnú izbu.
 • Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu je 14 osôb.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

 • Slovenskí a českí občania musia vstupovať na územie Gruzínska s platným vlastným cestovným pasom, alebo v prípade priameho letu z krajiny Schengenskej dohody postačuje cestovať s občianskym preukazom. My však odporúčame cestovný pas. Cestovný pas alebo občiansky preukaz bude platný počas celého pobytu. Pri ceste cez územia iných štátov môžu tranzitné krajiny vyžadovať cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného ukončenia pobytu.
 • Slovenskí a českí občania nepotrebujú vstupné víza na pobyt v Gruzínsku.
 • Viac informácií nájdete na MZV SR a MZV ČR.

Doplnkové služby

Priority batožina

Priority batožina (na palubu lietadla) – max. 10 kg, s max rozmermi 55 cm (šírka), 40 cm (výška), 23 cm (dĺžka), prednostný nástup do lietadla a 1 základná batožina.

90 €

Check-in batožina

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 10 kg, max rozmermi 149 cm (šírka), 119 cm (výška), 171 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina (žiadne obmedzenie 100 ml nádob).

100 €

Check-in batožina

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 20 kg, s max rozmermi 149 cm (šírka), 119 cm (výška), 171 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina (žiadne obmedzenie 100 ml nádob).

130 €

Poisťovňa UNION logo

A2 EXCLUSIVE (100 % krytie storna zájazdu a COVID-19) kryje náklady v súvislosti s COVID-19 (náklady na ubytovanie, cestovné náklady, liečebné náklady do 50 000 EUR) a aj storno poplatok (do výšky 100 % z ceny zájazdu) v prípade, ak nebudete môcť vycestovať kvôli ochoreniu COVID-19 alebo budete v nariadenej karanténe. Zájazdové storno poistenie do 2.000 EUR. Súčasťou poistnej zmluvy je aj potvrdenie o poistení nákladov spojených s ochorením COVID-19. Keďže ideme na turistiku aj do hôr zahŕňa aj poistenie v rámci turistiky nad 2000 m n. m.

68 €

ℹ Voľba doplnkových služieb prebieha v prihlasovacom formulári.

V cene zájazdu je zahrnutá iba základná batožina s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška),  25 cm (dĺžka) s hmotnosťou max 10 kg (malý ruksak). Tento druh batožiny musí ísť na palubu lietadla a platí pre neho obmedzenie prepravy tekutiny v nádobe s maximálnym objemom 100 ml, pričom počet nádob môže byť maximálne 10 ks (to platí aj pre priority batožinu). Check-in batožina (do podpalubia) nemá obmedzenie max. objemu prepravovanej tekutiny na nádobu. V prípade prepravovaného alkoholu je potrebné dodržiavať právne predpisy na dovoz v konkrétnej krajine.

Pri dodatočnom objednaní batožiny sa cena môže navýšiť a požiadavka bude riešená individuálne na základe aktuálnych cien od leteckej spoločnosti. Preto odporúčame vopred zvážiť, akú batožinu budete potrebovať. 

Zaujal ťa zájazd do Gruzínska?

Prihlás sa vyplnením prihlasovacieho formulára a zaži nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Máš otázky?

Prečítaj si často kladené otázky. Ak nenájdeš odpoveď, zavolaj nám alebo napíš. Radi ti poradíme a pomôžeme.

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Garant zájazdu
+421 911 180 277

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Garant zájazdu
+421 902 718 516