Zájazd Gruzínsko 2023

Cesta za pokladmi Zakaukazska

SPOZNAJ S NAMI GRUZÍNSKO

Intenzívne zážitky v podaní super partie. Uvidíme prírodné zaujímavosti, ako sú pohoria Malý a Veľký Kaukaz, vysoké pohoria oddeľujúce Európu od Ázie, či nespútané horské rieky a ich hlboké kaňony. Okúsime tradičnú gruzínsku kuchyňu a ochutnáme vynikajúce víno či „koňak” pri príjemnej gruzínskej hudbe. Navštívime stredoveké ortodoxné kostoly a kláštory, starobylé skalné mestá, svetoznáme kúpele či relikty nedávnej sovietskej minulosti. Nevynecháme jazdu na koňoch či terénnych vozidlách s pohonom všetkých kolies.

Buďte prednostne informovaný

Aktuálne nie je v ponuke zájazd do Gruzínska. Vyjadrite predbežný záujem a o ďalšom zájazde sa dozviete ešte pred zverejnením na webe!

Galéria

RECENZIE

Michal

Gruzínsko 2022

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Super partia a perfektná organizácia. Pocestovali sme Gruzínsko krížom-krážom, spoznali tie najlepšie prírodné, kultúrne a historické miesta krajiny. Parádny miestny šofér. Všetko bolo dodržané čo bolo naplánované. Spoznali sme super ľudí a pôjdeme znovu. Top kvalita.“

Pavol

Gruzínsko 2022

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Ďakujem za vyborný zájazd v Gruzínsku. Skvelá organizaciá. Na to, ako intenzivne sme prebadali krajinu a koľko zážitkov sme pritom zažili, bola cena exkurzie veľmi prijatelna. Vidíme sa znovu niekde – niekedy.“

Martin

Gruzínsko 2022

Google logo ⭐⭐⭐⭐⭐

„Bola to super jazda po Gruzínsku so super účastníkmi. Miesta, ktoré sme navštívili boli veľmi zodpovedne vybrané, aby sme získali čo najlepšie zážitky z ešte veľmi neobjaveného Gruzínska. Určite je tam ešte čo vidieť, ale na prvý krát to bolo tak akurát – z každého rožka troška 🙂 Chalani boli excelentní a vidno, že robia to čo ich naozaj baví a napĺňa. Neviem sa dočkať ďalších nie veľmi známych destinácií, ktoré spoločne objavíme. Ďakujem za skvelé zážitky. Prajem veľa super partií … good job guys.“

Máte otázky?

Zavolajte nám alebo napíšte. Radi vám poradíme a pomôžeme.

Dušan - garant exkurzií

Dušan Olša

Organizátor a garant
+421 911 180 277

Peťo - garant exkurzií

Peter Lajda

Organizátor a garant
+421 902 718 516

ITINERÁR ZÁJAZDU

Prílet do Kutaisi, centra regiónu Imereti, na západe krajiny. Po prílete nás bude čakať zastávka v mestečku Zugdidi, v ktorom sa okrem iného nachádza zachovaný kaštieľ Dadiani. Záverečným cieľom dňa bude horský región Horná Svanetia, s centrom v meste Mestia, ktorého spektakulárnu scenériu vytvárajú končiare Vysokého Kaukazu a stredoveké obranné veže. Nocľah Mestia.

Prehliadka stredovekého mesta Mestia, presun autami 4×4 do horskej dedinky Ušguli pod Svanetským hrebeňom Vysokého Kaukazu. V oblasti sa nachádza 10 najvyšších vrcholov krajiny. V tomto kraji sa môžete tešiť predovšetkým na horské scenérie a výhľady. Plánovaná ľahká horská prechádzka a jazda na koňoch. Nocľah Mestia.

Zo Svanetie sa vydáme na juhozápad krajiny do mesta Batumi, ktoré je jedno z najvýznamnejších gruzínskych prímorských letovísk. Nachádza sa na juhozápade krajiny neďaleko tureckých hraníc v autonómnej republike Adžarsko. Klimatické podmienky v oblasti sú veľmi príjemné. Mesto leží v úzkom páse subtropickej klímy, ktorý sa tiahne pozdĺž pobrežia Čierneho mora. Batumi láka návštevníkov na upravené ulice, promenády a parky plné zelene. Príjemnú atmosféru umocňujú mnohé reštaurácie a kaviarničky. Deň zavŕšime príjemnou prechádzkou po promenáde a spoločnou večerou.  Nocľah Batumi.

Po kvalitných raňajkách nás bude čakať prehliadka unikátnej Botanickej záhrady v Batumi a pláže Čierneho mora s nekonečným počtom okruhliakov, na ktorých sa budeme môcť poriadne okúpať. Počas obeda budeme mať práve v tejto oblasti možnosť ochutnať fantastické plody mora, ktoré nám pripravia priamo pred našimi očami. Počas dňa sa vydáme na cestu lanovkou na vyhliadku nad mestom. Záver dňa stravime voľným programom a zábavou v meste. Nocľah Batumi.

Z prímorského Batumi sa vydáme do vnútrozemia pozdĺž hraníc s Tureckom a Arménskom. Prejdeme zalesnené údolia  Malého Kaukazu až dorazíme do mestečka Akhaltsikhe, ktoré je známe pre svoju pevnosť. Čakať nás bude krátka prehliadka a voľný program. Nocľah Akhaltsikhe.

Opustíme Akhaltsikhe a vyberieme sa do prastarého skalného mesta Vardzia. Mesto bolo vytesané priamo do skalného masívu a vo svojich útrobách ukrýva aj nádherný kostol. Z Vardzie zamierime k jazeru Paravani, najväčšiemu v Gruzínsku. Našu cestu zakončíme v hlavnom meste Tbilisi v podaní večernej prechádzky a voľného programu. Nocľah Tbilisi.

Hlavné mesto všetkých Gruzíncov, Tbilisi, je perla Zakaukazska. Mesto ponúka jedinečnú atmosféru, ktorú podmieňuje stáročná história stelesnená mnohými historickými pamiatkami. Dominantou mesta je pevnosť Narikala, týčiaca sa na skalnom brale nad riekou Kura (Mtkvari). V neďalekej blízkosti sa nachádza Matka Gruzínska – monumentálna socha predstavujúca patrónku republiky. Lákadlom mesta je aj najväčšia katedrála v krajine – Sameba, či kostol Sioni. Fakultatívne budete mať možnosť zavítať do miestnych kúpeľov s blahodárnou termálnou vodou. Okrem toho zavítame do stredovekého hlavného mesta Mccheta, ktoré bolo politickým, ekonomickým a náboženským centrom kráľovstva Kartli. V roku 337 n. l. za vlády kráľa Miriana III. tu bolo kresťanstvo vyhlásené za oficiálne náboženstvo Gruzínska. Nocľah Tbilisi.

Z Tbilisi sa vyberieme na západ Gruzínska. Zastavíme sa v meste Gori, ktoré je známe, ako rodisko J. V. Stalina. Navštívime jeho rodný dom a múzeum. Nevynecháme jeho pancierový vozeň, ktorým sa prepravoval po ZSSR. Ďalšou našou zastávkou bude vysoká skalný stĺp – Katskhi, v ktorom sa nachádza stredoveký kláštor obývaný mnichmi až dodnes. Krátku zastávku spravíme v meste Chiatura, známom kvôli svojej typickej lanovke zo sovietskych čias. Deň zakončíme v meste Kutaisi s dominatnou katedrálou Bagrati. Nocľah Kutaisi.

Posledné rozlúčenie s mestom Kutaisi a úžasným Gruzínsko. Poobedný odlet z Kutaisi do Budapešti. Následný presun do Bratislavy.

Cena zahŕňa

 • dopravu súkromným minibusom z Bratislavy na letisko Viedeň a z letiska Budapešť do Bratislavy;
 • obojsmernú letenku (Viedeň – Kutaisi – Budapešť) vrátane základnej batožiny (na palubu) s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška), 25 cm (dĺžka) s maximálnou hmotnosťou 10 kg. Batožinu nad rámec základnej batožiny je potrebné si vybrať v prihlasovacom formulári, nie je súčasťou základnej ceny exkurzie;
 • vybavenie kompletnej registrácie pre vstup do krajiny;
 • vstupy na vybrané lokality uvedené v programe;
  • jazda na koňoch v Ušguli,
  • botanická záhrada v Batumi, 
  • Stalinove muzeum v Gori,
  • lanovka v Tbilisi, Batumi, Hatsvali,
  • hrad Akhalcikhe,
  • kláštor Katskhi,
  • skalného mesta Vardzia,
 • ubytovanie s raňajkami na všetky noci zájazdu (dvojlôžková izba);
 • dopravu klimatizovaným minibusom v rámci Gruzínska vrátane pohonných hmôt a miestneho vodiča;
 • slovenskí odborní garanti počas celého zájazdu s odborným výkladom;
 • poistenie CK proti úpadku;
 • tričko Spoznaj s nami svet.

Cena nezahŕňa

 • cestovné poistenie, odporúčame aj s krytím nákladov v prípade nákazy ochorením Covid-19 (vieme sprostredkovať);
 • extra batožinu (viac informácii o batožine);
 • extra požiadavku na samostatnú izbu (výsledná cena navrhnutá po preverení dostupnosti);
 • fakultatívne aktivity (napr: blahodárne sírne kúpele v Tbilisi – cena cca 10 EUR);
 • prepitné vodičovi a lokálnym sprievodcom (dobrovoľné) a ostatnú stravu.

Dôležité informácie

 • Úhradu zájazdu je možné zaplatiť aj na dve platby (záloha + doplatok). Podrobnejšie informácie v zmluve o zájazde, ktorú obdržíte po vyplnení prihlasovacieho formulára spolu s Informáciami o zájazde.  
 • Náročnosť exkurzie je nízka. Počas exkurzie nie sú plánované pešie prechody. Jazda na koňoch je dobrovoľná.
 • Zájazd je vhodný pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry. Stačí mať dobrú náladu a chuť cestovať. Nie je vhodný pre osoby s výrazne zníženou pohyblivosťou.
 • Program zájazdu je rámcový. Organizátori si vyhradzujú právo zmeny programu vzhľadom na aktuálnu pandemickú/politickú situáciu. 
 • Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu predstavuje 14 osôb.
 • Všetky podrobné informácie o zájazde obdržíte pred podpisom zmluvy o zájazde v prílohe Informácie o zájazde.

Podmienky vstupu do krajiny

 • Slovenskí  a českí občania musia vstupovať na územie Gruzínska s platným vlastným cestovným pasom alebo, v prípade priameho letu z krajiny Schengenskej dohody postačuje cestovať s občianskym preukazom. My však odporúčame cestovný pas. Cestovný pas alebo občiansky preukaz bude platný počas celého pobytu. Pri ceste cez územia iných štátov môžu tranzitné krajiny vyžadovať cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného ukončenia pobytu.
 • Slovenskí a českí občania nepotrebujú vstupné víza na pobyt v Gruzínsku.
 • Viac informácii nájdete na MZV SRMZV ČR.

Doplnkové služby

V cene zájazdu je zahrnutá iba základná batožina s rozmermi 40 cm (šírka), 20 cm (výška), 25 cm (dĺžka) s hmotnosťou max. 10 kg. Tento druh batožiny musí ísť na palubu lietadla a platí pre neho obmedzenie prepravy tekutiny v nádobe s maximálnym objemom 100 ml, pričom počet nádob môže byť maximálne 10 ks (to platí aj pre priority batožinu). Check-in batožina (do podpalubia) nemá obmedzenie max. objemu prepravovanej tekutiny na nádobu. V prípade prepravovaného alkoholu je potrebné dodržiavať právne predpisy na dovoz v konkrétnej krajine.

Priority batožina (na palubu lietadla) – max. 10 kg, s max rozmermi 55 cm (šírka), 40 cm (výška), 23 cm (dĺžka), prednostný nástup do lietadla a 1 základná batožina.

130 €

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 10 kg, max rozmermi 149 cm (šírka), 119 cm (výška), 171 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina.

140 €

Check-in batožina (do podpalubia) – max. 20 kg, s max rozmermi 149 cm (šírka), 119 cm (výška), 171 cm (dĺžka) do podpalubia a 1 základná batožina.

210 €

ℹ Voľba doplnkových služieb prebieha v prihlasovacom formulári.

Dozveďte sa ako prvý o novom termíne

Aktuálne nie je v ponuke zájazd do Gruzínska. Prihláste sa do zoznamu predbežných záujemcov a o ďalšom zájazde sa dozviete prednostne ešte pred zverejnením na webe!