Izrael - cesta do zasľúbenej zeme

Galéria

Itinerár

Čo nás čaká?

Cesta do kolísky troch svetových monoteistických náboženstiev a slnkom zaliatych pláži Stredozemného mora. Zažijeme intenzívne zážitky v podaní super partie (malá skupina účastníkov). Navštívime starobylý Jeruzalem, prejdeme sa po jeho historických úzkych uličkách a zavítame do jeho najslávnejších pamiatok. V modernom Tel Avive si vychutnáme prímorský relax a doprajeme si chutný miešaný drink na pláži. V Haife budeme obdivovať prekrásne bahájske záhrady a pozrieme sa aj do mesta Nazaret, odkiaľ pochádzal Ježiš Kristus. Na severe krajiny sa vyvezieme pod vrchol najvyššieho vrcholu Izraela – Mount Hermon. Nevynecháme ani ochutnávku tradičných miestnych špecialít.

Miesta, ktoré nevynecháme

Tel Aviv, metropola zábavy na pobreží Stredozemného mora

Tel Aviv je ekonomické centrum krajiny, kde sídlia tie najväčšie domáce firmy v moderných výškových presklených budovách. S touto siluetou je v kontraste stará rybárska štvrť Jaffa, kde si na nábreží doprajeme šálku kávy či pohár sviežeho džúsu. Z Jaffy je to len na skok na piesočnú pláž, kde sa ovlažíme vo vlnách Stredozemného mora. Tel Aviv je tiež centrum zábavy. Počas teplého večera zavítame aj do niektorého z miestnych barov a doprajeme si „jedno, maximálne dve pivká“.

Historické poklady Jeruzalemu

Jeruzalem je sväté mesto pre tri svetové náboženstva. Toto starobylé mesto ohromí svojou históriou
a duchom asi každého. Odohrávali sa tu totiž udalosti, ktoré ovplyvnili dejiny na dlhé stáročia. Počas našej návštevy sa budeme mať možnosť prechádzať úzkymi kamennými uličkami a navštívime pamiatky ako sú
Múr nárekov či Bazilika Svätého hrobu. Prejdeme sa slávnou Viou Dolorosou a nazrieme do arménskej
kresťanskej a moslimskej štvrti.

Nazaret a región Galilea

Nazaret je významným kresťanským pútnickým miestom na severe krajiny. Podľa Nového zákona bolo mesto domovom Jozefa a Márie, ktorí tu spolu s Ježišom prežili veľkú časť svojho života. V súčasnosti je Nazaret religiózne heterogénny. Môžete tu nájsť Židov, Kresťanov či Arabov. Najvyhľadávanejším miestom mesta je bezpochyby Bazilika Zvestovania, kde údajne archanjel Gabriel zvestoval Márii, že počne a porodí Božieho syna.

Neďaleko od Nazaretu sa nachádza Galilejké jazero, známe tiež ako Tiberiadské. Ide o najväčšie sladkovodné jazero v krajine a podobne ako Mŕtve more sa nachádza pod hladinou svetového oceánu. Na západnom brehu jazera sa rozprestiera mesto Tverja (historický Tiberias), ktoré je podľa tradície jedným zo štyroch svätých miest judaizmu.

Haifa – mesto na úpätí hory Karmel

Haifa je tretie najväčšie mesto Izraela, ktoré síce neukrýva historické pamiatky ako Jeruzalem alebo nepulzuje nočným životom ako Tel Aviv, ale poskytuje pre svojich obyvateľov a návštevníkov prijemné prostredie na život, vďaka miernej stredomorskej klíme a dostatku zelene.

Na svahoch vrchu Karmel, týčiaceho sa nad mestom, sa rozprestierajú takzvané Bahájske záhrady, ktoré sú svojou krásou preslávené na celom svete. Po náročnom dni si budeme môcť oddýchnuť na miestnych pieskových plážach Stredozemného mora

Golanské výšiny a pevnosť Nimrod

Golanské výšiny je región na severe Izraela, na pohraničí Sýrie, Jordánska a Libanonu. Ide o oblasť typickú vinicami, pre dostatok vlahy a prítomnosť na živiny bohatej vulkanickej pôdy. V lokalite sa nachádza aj lyžiarske stredisko pod vrcholom hory Hermon, ktorá dosahuje nadmorskú výšku približne 2 800 m.

Naše kroky povedú k stredovekému križiackemu hradu Nimrod, ktorý od 13. storočia plnil úlohu strážcu tohto strategicky významného územia. Zo zachovalého areálu hradu sa nám naskytnú panoramatické výhľady na široké okolie plné zelene.

Stiahni si celý program:

PODMIENKY ÚČASTI

Registrovať na exkurziu sa môžete vyplnením údajov v priloženom formulári, čím vyjadrujete záväzný
záujem o účasť na exkurzii Izrael 2022.

Dušan - garant exkurzií

Mgr. Dušan Olša

Organizátor a garant

Peťo - garant exkurzií

Mgr. Peter Lajda

Organizátor a garant

Izrael

relatívne mladá krajina s turbulentnou históriou, ktorá však v súčasnosti patrí medzi najvyspelejšie krajiny sveta

Náročnosť:

     

Cena:

1 195 € za osobu

Termín:

november 2022

Cena zahŕňa

Cena nezahŕňa

Poznámky

Program exkurzie je rámcový. Organizátori exkurzie si vyhradzujú možnosť zmeny programu, vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu.

Minimálny počet účastníkov pre realizáciu exkurzie predstavuje 6. Pre vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s dátumom exspirácie minimálne 6 mesiacov od predpokladaného návratu z krajiny.

Napíšte nám…

Zaujala Vás exkurzia?

…pre bližšie informácie o exkurzii nás neváhajte kontaktovať cez formulár alebo telefonicky.