Často kladené otázky (FAQ)

Naše poznávacie zájazdy sú vhodné pre všetky vekové skupiny, jednotlivcov, priateľov, ale aj páry. Stačí mať dobrú náladu a chuť cestovať 🙂

Počas našich zájazdov cestujeme v skupine maximálne 16 účastníkov.

Samozrejme! V super partii ti zaručujeme dobrú náladu. Ako dobrý zvyk sa nám osvedčila úvodná zoznamovačka, kde si každý nájde svojho parťáka na dobu trvania zájazdu a určite aj na dlhšie. Výber spolubývajúceho nechávame vždy na osobné preferencie účastníkov. Netreba mať z toho strach, s výberom parťáka vždy radi pomôžeme.

Držíme sa hesla – žiadne skryté poplatky a platby navyše. V našich zájazdoch uvádzame konečnú cenu. Dopláca sa len príplatková batožina a prípadné individuálne požiadavky, ako napr. samostatná izba či cestovné poistenie.

Prihlasovanie na zájazdy

Na zájazd sa môžeš prihlásiť cez prihlasovací formulár na našej webovej stránke. Odkaz naň nájdeš na podstránke konkrétneho zájazdu.

Po vyplnení prihlasovacieho formulára na zájazd ti na zadaný e-mail okamžite pošleme potvrdenie o prijatí prihlášky a do 48 hod. ti pošleme potvrdenie o prihlásení.

Po prihlásení dostaneš na svoj e-mail zmluvu o zájazde so všetkými prílohami a zálohovú faktúru, ktorá predstavuje 50 % ceny zájazdu. Zmluvu nám podpíšeš a oskenuješ. Následne uhradíš zálohovú faktúru.

Po uhradení zálohovej faktúry ti vystavíme súhrnnú faktúru na zvyšnú sumu. Tú nemusíš uhradiť hneď, splatnosť býva približne 2 mesiace pred zájazdom.

Organizačné informácie

Nemusíš mať stres z toho, že nevieš čo si zobrať so sebou a čo nezabudnúť. Približne mesiac pred odletom ti pošleme sumárne informácie a odporúčania pre konkrétny zájazd.

Na každý náš zájazd zabezpečujeme spoločnú dopravu z Hlavnej železničnej stanice v Bratislave, resp. po prílete zo zájazdu späť do Bratislavy (okrem zájazdov, kde odlietame z Bratislavy, vtedy sa stretávame na bratislavskom letisku).

Celý proces s rezerváciou a registráciou leteniek zabezpečíme my. Ty teda nemáš žiadne starosti. Letenky posielame každému účastníkovi pred odletom na e-mail a cez Whatsapp.

Cestovné poistenie je dobrovoľné, avšak vo vysokej miere ho odporúčame. V prípade záujmu ti vieme pomôcť poistenie vybaviť.

Nemusíš mať žiadne starosti. Všetko za teba vybaví CK Spoznaj s nami svet. Prinášame pre teba ten najlepší servis a preto ťa nechceme zaťažovať žiadnou byrokraciou.

O zájazdoch

Záleží kam sa ide a v akom ročnom období. Všeobecne však odporúčame okrem príručnej batožiny aj tzv. priority batožinu 10 kg (na palubu lietadla) alebo check-in batožinu 10 kg (do podpalubia). Check-in batožina má výhodu, že si môžeš z danej krajiny doniesť aj tekutý suvenír. Viac informácií o batožine nájdeš na podstránke konkrétneho zájazdu.

Počas našich poznávacích ciest sa po krajinách väčšinou presúvame súkromným minibusom s miestnym overeným vodičom. Vždy sa snažíme zabezpečiť klimatizáciu a chladničku.

Počas našich zájazdov nebudeš mať núdzu o kvalitné ubytovanie. Bývame v overených ubytovacích zariadeniach s dobrým štandardom. Samozrejme sa snažíme naše ubytovanie spestriť netradičným (tradičným) spôsobom – vyskúšame si spanie v jurtách, beduinskych stanoch a pod.

Na každom našom zájazde je k dispozícií slovensky alebo česky hovoriaci sprievodca, ktorý zabezpečí zábavu, zážitky a odborný výklad.

Peniaze na miestnu menu si zameníme spoločne v overenej zmenárni priamo v našej cieľovej destinácií. Vyhneme sa nevýhodným kurzom.

Nie je problém. Pripravíme ti itinerár či zájazd na mieru. Pre firmy a organizácie realizujeme aj zážitkové tímbuildingy. Stačí nám len napísať 🙂