Kanársky ostrov Lanzarote - cestovateľské tipy, zaujímavosti a itinerár

Dušan - garant exkurzií

Autor: Dušan Olša

Publikované: 7. júna 2022

Lanzarote Kanárske Ostrovy pestovanie hrozna

Kanárske ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne a Lanzarote je jedným zo siedmich hlavných ostrovov. Jeho rozloha je 846 km², čo je približne rozloha okresu Veľký Krtíš. Na tejto relatívne malej ploche sa však skrýva množstvo prírodných pokladov, ktoré nemajú vo svete obdobu.

 

Ostrov bol vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO v roku 1993, vďaka unikátnemu typu sopečnej krajiny. Počiatky ostrova siahajú do obdobia 25 mil. rokov do minulosti. Ostrov vznikol vďaka rozsiahlej sopečnej činnosti, ktorá pretrváva až dodnes. Aktívnym vulkánom je sopka Timanfaya.

Kanárske ostrovy sú jediná autonómna oblasť Španielska, ktorá má dve hlavné mestá – Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria. Ostrov Lanzarote administratívne spadá do provincie Las Palmas.

Jameos del Agua, Kanárske ostrovy, Lanzarote
Kultúrne, hisotorické a prírodné centrum Papas Arrugadas

Víza a vstup na Kanárske ostrovy

Vďaka Schengenskému priestoru sa stačí plnoletým občanom Slovenskej aj Českej republiky pri prílete na Kanárske ostrovy preukázať platným občianskym preukazom alebo pasom. Turisti nemusia predkladať žiadne víza.

Mena a orientačné ceny

Vzhľadom na to, že Kanárske ostrovy sú územím Španielska, ktoré je súčasťou Eurozóny, miestnym platidlom je Euro. Orientačné ceny produktov a služieb boli v roku 2021 nasledovné:

 • Voda 1 liter – 0,8 €
 • Pizza – 9 €
 • Hlavné jedlo v reštaurácií – od 10 €
 • Pivo – 3 €
 • Ubytovanie 3* hotel – 40 €/osoba
 • Cigarety – 3,7 € – 4 €

Ubytovanie

Na ostrove Lanzarote funguje bez problémov služby Booking aj Airbnb. Pri low-cost cestovaní odporúčame objednať apartmán namiesto hotela, obzvlášť, keď ste väčšia partia (napr. 4 cestovatelia). V tomto prípade viete na osobu zaplatiť približne 30 € osoba/noc. Buďte pripravení, hlavne počas zimného obdobia, keď sú noci chladnejšie, že vo väčšine ubytovacích zariadení nie sú paplóny, ale len plachty. Okná tiež nie sú s trojsklami. Zíde sa teda pyžamo.

Lokálne špeciality v jedálnych lístkoch

V mnohých miestnych reštauráciách na stoloch nenájdete tradičný jedálny lístok, ako ste zvyknutí z tých našich. Digitalizácia v tomto kúte sveta pokročila a ponuku jedál si pozriete nasnímaním QR kódu prostredníctvom Vášho mobilného zariadenia.

Typické lokálne jedlá:

 • Papas Arrugadas – lokálne vypestované menšie zemiaky varené vo veľmi slanej (tradične v morskej) vode a podávané aj so šupkou a omáčkami.
 • Mojo – omáčka podávaná spolu s Papas Arrugadas v dvoch verziách: zelenej (Mojo verde) a pikantnejšej červenej (Mojo rojo).
 • Estofado – miestny “guláš” z kúskov bravčového, menej často jahňacieho mäsa, choriza (pikantná tvrdá saláma), cíceru a zeleniny; najznámejší variant estofada sa nazýva Ropa Vieja (v doslovnom preklade Staré šaty).
 • Gofio – múka z opekanej kukurice, ktorá sa používa na prípravu viacerých jedál alebo sa z nej vyrábajú jemné sušienky
 • Puntillas de Calamar – mladé chobotničky obalené v ceste a vyprážané; podávajú sa s plátkom citrónu na dodanie chute.
 • Boquerones – filety ančovičiek (malé sardely) nakladané v olivovom oleji, octe a cesnaku
 • Bienmessabe – lahodný dezert pripravovaný z mletých mandlí, medu a vaječných žĺtkov.
Papas Arrugadas a omáčky mojo

Kanárske ostrovy sú známe stabilným počasím

Z klimatického hľadiska je ostrov Lanzarote príjemným miestom počas celého roka. Vďaka tomu si vyslúžil, spoločne s ostatnými Kanárskymi ostrovmi, prezývku ostrov večnej jari. Malé množstvo zrážok sa sústreďuje najmä v zimnom období. Zrážky počas leta sú zriedkavým javom.

Najlepším obdobím na návštevu je podľa nás september – november, kedy je príjemne teplo (20 – 25 °C) a zároveň menej turistov, keďže je už po hlavnej letnej sezóne.

Doprava

Doprava na Lanzarote z našich končín je vcelku jednoduchá. Na ostrov lietajú nízkonákladové spoločnosti Ryanair a WizzAir. Cieľové letisko sa nachádza pri hlavnom meste Arrecife.

Ideálnym spôsobom na prepravu po ostrove je prenájom auta. Dostupnosť služieb je veľká a na trhu pôsobí viacero spoľahlivých spoločností. K najlepším patrí Cicar alebo Autoreisen. Ceny prenájmu sa pohybujú od 40 € v závislosti od dĺžky prenájmu a typu vozidla. Odporúčame si však auto objednať v dostatočnom predstihu. Malým trikom pri plnej obsadenosti na rezervačných stránkach spomínaných spoločností je zmena jazyka webovej stránky. Nám sa takto podarilo vyriešiť zdanlivo beznádejnú situáciu. Po prílete na nás čakalo namiesto najlacnejšieho Opel Corsa, športová Alfa Romeo Gulia. Vskutku dobrá skúsenosť. Vzhľadom na malú rozlohu ostrova sa všade dostanete veľmi rýchlo. Ceny paliva sú porovnateľné s tými našimi.

V prípade, že sa rozhodnete pokračovať na ostrov Fuerteventura, tak máte k dispozícii dva spôsoby dopravy. Prvou je lodná – trajekty na ostrov Fuerteventura premávajú z prístavu Playa Blanca. Dĺžka plavby je približne 30 min a cena lístka sa pohybuje od 18 € po 33 €. Najlacnejšia je spoločnosť Lineas Romero.

Druhým spôsobom je letecká doprava. Ceny leteniek medzi ostrovmi sa pohybujú približne od 30 € do 50 €. Najlepšími spoločnosťami sú Canaryfly alebo Air Europa. Letenky si je možné zakúpiť priamo na ich webovej stránke.

Naše auto na ostrove Lanzarote
Takéto auto sme mali na ostrove Lanzarote. Vyšlo nás na 3 dni okolo 80€ aj s poistením.

4-dňový itinerár na Kanárske ostrovy – Lanzarote

1. deň

Lanzarote je jedným zo siedmich hlavných ostrovov Kanárskych ostrovov. Jeho rozloha je 846 km², čo je približne rozloha okresu Veľký Krtíš. Na tejto relatívne malej ploche sa však skrýva množstvo prírodných pokladov, ktoré nemajú vo svete obdobu. Ostrov bol vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO v roku 1993, vďaka unikátnemu typu sopečnej krajiny. Počiatky ostrova siahajú do obdobia 25 mil. rokov do minulosti. Ostrov vznikol vďaka rozsiahlej sopečnej činnosti, ktorá pretrváva až dodnes. Aktívnym vulkánom je sopka Timanfaya.

Let z Viedne alebo z Bratislavy na jediné medzinárodné letisko ostrova Lanzarote trvá zhruba 5 hod. Ak si na objavovanie ostrova plánujete požičať auto, tak Vám odporúčame spoločnosť Cicar.

Ubytujeme sa v neďalekom hlavnom meste ostrova – v Arrecife. V centre mesta je viacero reštaurácií, ktoré sú cenovo porovnateľné s tými na Slovensku. Ak chcete zažiť dlhú noc, tak zamierte k prístavu. Tu to žije aj v neskorých nočných hodinách.

2. deň

Druhý deň vyrážame spoznávať sever ostrova, kde je naším cieľom sústava jaskýň a tunelov v lávovom poli. Tá končí až pri mori v príjemnom prostredí areálu Jameos del Agua, pričom hlbšie vo vnútrozemí navštívime aj Jaskyňu Verdeovcov (Cueva de los Verdes).

Popri ceste k ďalšej atrakcii nás zláka jedna z viacerých divokých pláži, kde si vychutnáme nespútanosť a hlavne sviežosť Atlantického oceánu.

Osviežení dorazíme k Miradoru del Río – výhľadu na neďaleký ostrov La Graciosa, prieliv El Río, ktorého názov v preklade znamená “rieka”, a šíri Atlantický oceán.

Po ceste späť obzrieme uličky bývalého hlavného mesta Teguise a vychutnáme večeru pred cestou do našej “základne” v Arrecife.

3. deň

Prehliadku západnej časti ostrova začíname hneď z rána asi 3-hodinovou túrou po okraji kaldery vyhasnutej sopky Caldera Blanca.

Po túre sa výdatne naobedujeme v dedinke Mancha Blanca a smerujeme k azda najväčšej atrakcii ostrova Lanzarote – k Národnému parku Timanfaya.

Večeru si dáme v El Golfo, odkiaľ je po krátkej prechádzke výhľad na El Lago Verde (Zelené jazero).

Presne na západ Slnka si načasujeme výstup na Montaňa Negra, z ktorej máme celý ostrov ako na dlani.

4. deň

Posledný deň nás čaká more oddychu. Prvú polovicu dňa trávime na jednej z pláži Playas de Papagayo na najjužnejšom cípe ostrova.

Pobyt na ostrove zakončíme prehliadkou unikátneho spôsobu pestovania viniča a ochutnávkou vína vo vinárni Bodega la Geria.

Oddýchnutí a v dobrej nálade opúšťame ostrov a mierime (domov? na ďalší ostrov?).

Chceli by ste spoznať Kanárske ostrovy?

Sledujte našu aktuálnu ponuku zájazdu a spoznajte Kanáre. Objavte nádherný španielsky ostrov a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Zaujímavosti a cestovateľské tipy o Kanároch

Jameos del Agua a Cueva de los Verdes – spojenie síl prírody a tvorivej činnosti človeka.

V severovýchodnej časti Lanzarote sa pod zemou ukrýva sústava jaskýň a tunelov, ktoré vznikli v láve vyvrhnutej pri výbuchu sopky Monte Corona spred asi 3 000 rokov. Spleť týchto podzemných ciest je dlhá niekoľko kilometrov, pričom časť z nich tvorí Cueva de los Verdes (Jaskyňa Verdeovcov). Vidieť tu môžete jazierko, ktorého hladina sa v pokoji zrkadlí tak dokonale, že máte pocit pohľadu do hlbokej rokliny. Až hodený kameň ukáže realitu. Vďaka ideálnej akustike sa v jaskyni konajú aj menšie koncerty alebo hudobné predstavenia.

Sústava tunelov končí až pri pobreží v kultúrnom, umeleckom a turistickom centre Jameos del Agua, ktorý navrhol najznámejší miestni umelec a architekt César Manrique. Kaviarničky, slané jazeru v lávovom tuneli, podzemné javisko a umelý bazén vytvárajú veľmi príjemnú atmosféru. Ak sa vyhnete návalu turistov, určite si tu duševne oddýchnete a s vtáčikmi sadajúcimi na stôl budete mať pocit nebeského pokoja.

Naše tipy:

 • Obe atrakcie sú prístupné od 10:00, kedy sem aj odporúčame prísť. Už okolo obeda sa najmä pri Jameos del Agua tvoria dlhé rady návštevníkov, a tak váš zážitok z inak veľmi príjemného miesta nebude plnohodnotný.
 • Vstupné sa dá kúpiť zvlášť do oboch atrakcií, no odporúčame kúpiť kombinovaný lístok na všetky atrakcie, ktoré plánujete navštíviť. Samostatný vstup do Cueva de los Verdes stojí 10 € a do Jameos del Agua 9,50 €. Kombinovaný lístok do oboch týchto miest + Mirador del Río (5 € samostatne) a Národný park Timanfaya (12 €) vyjde na 29 € a platí 7 dní.
 • Kombinovaný lístok si viete kúpiť priamo v predajni lístkov na daných pamiatkach, ale aj na webe tu: https://www.entradaslanzarote.com/en-gb/home
 • Cesta autom z Arrecife k jaskyniam trvá takmer 30 min. Parkovanie je v cene vstupu, no miesta najmä pri Jameos del Agua sa s pribúdajúcim časom rýchlo zapĺňajú.
 • Zo zastávky Guaguas (Estación de Guaguas) v Arrecife premáva smerom k Jameos del Agua 3x do dňa autobus linky č. 9. Cesta trvá približne 50 min. a vyjde Vás na 4 €.
 • Prehliadka Cuevo de los Verdes trvá menej ako hodinu, pričom vstupy sú vždy o celej hodine.
 • Odporúčame: kávu alebo iný drink v jednej z dvoch reštaurácií areálu Jameos del Agua. Cena je prijateľná a pohoda ukážková.
jaskyňa Cueva de los Verdes na ostrove Lanzarote

Mirador del Río – výhľad na neďaleký ostrov La Graciosa, prieliv, ktorý ho od Lanzarote oddeľuje, a okolitý Atlantický oceán.

Na viacerých poschodiach to v nadmorskej výške 479 m okrem spektakulárneho výhľadu nájdete aj kaviarničku, či obchod so suvenírmi. Podobne ako Jameos del Agua, aj tento areál bol navrhnutý propagátorom miestneho turizmu Césarom Manriquem.

Naše tipy:

 • Samostatný vstup do areálu stojí 5 €. Oplatí sa Vám ho však zahrnúť do už spomínaného výhodnejšieho kombinovaného lístka s atrakciami ostrova podľa vlastného výberu.
 • Cesta z Arrecife sem trvá zhruba 30 min. Parkovanie pri vstupe je síce zdarma, no miest je žalostne málo a už pri mierne zvýšenej návštevnosti je potrebné nechať auto na kraji príjazdovej cesty.
 • Až k Miradoru del Río nepremáva žiadna pravidelná autobusová linka. Najbližšie je zastávka Ye linky č. 26. Stále by ste sa ale museli dopraviť buď taxíkom alebo peši zvyšné takmer 3 km.
 • Otváracie hodiny vyhliadky sú medzi 10:00 a 17:00, pričom aj tu platí, že čím skôr prídete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že si atrakciu užijete viac. Priestoru je tu pomerne veľa, a tak aj neskorší príchod až tak nevadí.
 • Ak chcete ušetriť na vstupnom a servis pre turistov nepotrebujete, je tu možnosť porovnateľného výhľadu z neďalekého Miradoru de Nahum. Nachádza sa pri úzkej uličke, kde je parkovanie nepraktické až nereálne, ak nechcete obmedzovať ostatné autá. Asi najpraktickejšie je zaparkovať na parkovisku pre Mirador del Río a k vyhliadke vzdialenej zhruba 500 m prejsť pešo. Výhľad je porovnateľný, hoci jeho časť smerom na severovýchod zakrývajú skaly, na ktorých je Mirador del Río.
Výhľad z Mirador del Río, Kanárske ostrovy, Lanzarote

Národný park Timanfaya – najväčšia atrakcia Lanzarote.

Pustá sopečná krajina, ktorú za sebou nechalo sopečné pustošenie, naposledy najmä medzi rokmi 1730 a 1736. Symbolom Národného parku Timanfaya je El Diablo – diablik vítajúci návštevníkov pri vstupe do parku. Jeho autorom je známy umelec a rodák z ostrova Lanzarote César Manrique. On tiež navrhol budovu návštevníckeho centra a reštauráciu El Diablo.

Naše tipy:

 • Veľká časť národného parku je neprístupná autom. Najpraktickejšie je dopraviť sa k centru pre návštevníkov národného parku, odkiaľ chodí každú hodinu pravidelná kyvadlová doprava. Nastúpite do autobusu, kde už nemusíte nič platiť, a ten Vás s anglickým a španielskym prednahratým výkladom prevedie tými najzaujímavejšími miestami sopečnej krajiny. Cesta autobusom trvá približne 40 minút.
 • Pracovníci národného parku po každej jazde spravia ukážku, ako blízko k povrchu je tu teplo zemského vnútra. Do dier vlajú vedro vody, ktoré po chvíli vychrlí v stĺpec horúcej vodnej pary. Prípadne nad trhlinu v zemskej kôre poukladajú suchú trávu, ktorá sa po krátkom čase zapáli.
 • Teplo Zeme môžete okúsiť aj na vlastnej koži nad “studňou”. Zvyknú sa nad ňou pripravovať jedlá pre miestnu reštauráciu El Diablo. Ich ceny však odrážajú fakt, že ide o jediné stravovacie zariadenie v tomto národnom parku.
 • V čase turistickej sezóny sa do národného parku odporúča prísť včas, aby sa vám nestalo, že miesta na vyhliadkovú jazdu sú plne rezervované. Mimo sezóny by s týmto nemal byť problém.
 • Cena vstupu do národného parku je 12 €. Pri kúpe kombinovaného lístku s viacerými atrakciami môžete nejaké to euro ušetriť.
 • Okrem autobusov na dopravu v národnom parku môžete vyskúšať aj ťavy. Dĺžka takejto prechádzky je 20 minút, pričom ťavy sú pripravené od 9:00 do 16:00 v zimnom období a o 30 minút dlhšie v lete. Cena za jednu ťavu, ktorá vie odniesť dve osoby, je 12 €.
 • Západným pobrežím ostrova vedie jedna z mála voľne dostupných turistická ciest v národnom parku. Začína v severnej časti parku pri Caletón de las Ánimas a končí pri El Janubio. Trasu môžete na internete nájsť pod názvom Ruta larga del litoral, pričom ide o náročnú túru po drsnom sopečnom teréne. Jej dĺžka je síce len okolo 9 km, no odhadovaný čas na jej zdolanie je 5 hodín.
 • Jej kratšia verzia sa nazýva Ruta corta del litoral a vedie od dedinky El Golfo po pláž Playa del Paso. Je pomerne jednoduchá a zdolať by ste ju mali za 2 hodiny.
Národný park Timanfaya - Peťo meria teplotu zemských útrob
Národný park Timanfaya - Peťo meria teplotu zemských útrob

Caldera Blanca – najpôsobivejšia sopečná kaldera na Lanzarote dostupná pešou turistikou.

Najvyšší bod tejto vyhasnutej sopky sa nachádza v nadmorskej výške 446 m. Samotná kaldera vznikla pred 3000-5000 rokmi, no okolité lávové pole pochádza z erupcií medzi rokmi 1730 až 1736.

Naše tipy:

 • Za parkovanie sa neplatí, rozhodne si ale cenné veci zoberte so sebou, aby ste po návrate neboli nemilo prekvapení.
 • Parkovisko a zároveň začiatok túry ku kráteru Caldera Blanca: https://goo.gl/maps/TkhTMy4YUsLaSwHV9
 • Na výstup je vhodnejšie ísť buď ráno alebo v ročnom období, keď Vám horúce slnečné lúče neznepríjemnia pomerne jednoduchú túru. Zoberte si dostatok tekutín.
 • Cesta autom z Arrecife k začiatku túry trvá zhruba 30 minút, na doobednú túru teda nie je nevyhnutné príliš skoré vstávanie.
 • Asi po 1,5 km budete mať po ľavej ruke odbočku k Montaňa Caldereta. Jej kaldera je veľmi jednoducho dostupná a bez väčšieho klesania či stúpania sa ocitnete v centre vyhasnutej sopky. Od vstupu do kaldery Montaňa Caldereta odporúčame nevracať sa na hlavný chodník, ale zameriť na svah krátera Caldera Blanca. V smere hodinových ručičiek sa dostanete k najvyššiemu bodu kaldery, odkiaľ je aj najlepší výhľad. Keď budete pokračovať rovnakým smerom, dostanete sa ku chodníku vedúcemu smerom dole. Ním sa napojíte na hlavný chodník a ak nemáte v pláne spraviť väčší okruh národným parkom, tak sa môžete vrátiť k autu. Celá túra vrátane oddychu, času na fotenie a v pohodovom tempe by mala zabrať asi 3,5 hodiny.
 • Môžete využiť presne trasu našej túry.

Bodega la Geria – víno z viniča pestovaného jedinečným spôsobom v sopečnej pôde.

Víno sa na Kanárskych ostrovoch pestovalo už v dávnej minulosti, pričom vo svojich dielach ho spomína aj William Shakespeare. V 30. rokoch 18. storočia postihla Lanzarote katastrofa v podobe sopečných erupcií. Ostrov čiastočne pokryla láva a podmienky na pestovanie sa neraz stali nehostinnými. Na víno však chuť zostala, a tak miestni obyvatelia našli spôsob, ako z minima vyťažiť maximum.

Úrodná pôda je zakrytá sopečným popolom, a tak sa vinič pestuje vo vyhĺbených jamách, ktoré odkrývajú úrodnejšiu pôdu. Malé múriky majú za úlohu chrániť hrozno pred silnými vetrami od Atlantiku.

Vinič tu nerastie ako u nás. Víno je však výnimočné, čoho dôkazom je aj fakt, že ho William Shakespeare spomína vo svojich hrách už v 16. storočí.

V 30. rokoch 18. storočia postihla tento ostrov o rozlohe okresu Kežmarok katastrofa v podobe sopečných erupcií. Ostrov čiastočne pokryla láva a podmienky na pestovanie sa neraz stali nehostinnými. Na víno však chuť stále zostala a dobre vieme, že vynaliezavosť ľudí, ktorí niečo chcú, nemá hraníc.

Zrodila sa tak unikátna metóda pestovania, kde je každá jedna vinná réva umiestnená v samostatnej, dostatočne hlbokej diere. Získa tak ochranu pred neúprosným vetrom a dostatok živín a vlahy na to, aby sa jej v takejto vulkanickej antracitovej pôde darilo.

Strojový zber hrozna tu samozrejme nečakajte. Výhodou je zase pomerne skoré dozretie plodov. Tie prvé sa zbierajú už začiatkom júla.

Naše tipy:

 • Na návštevu vinárne si vyčleňte dostatok času, aby ste si atmosféru vychutnali naplno.
 • Prehliadka s anglicky hovoriacim sprievodcom je len raz do dňa – o 14:00. Zvyšné prehliadky sú v španielčine a bývajú každú hodinu. Cena návštevy so sprievodcom za dospelého je 10 €, deti do 14 rokov majú vstup zdarma (asi preto, že veľa nepijú). Prehliadka trvá zhruba 45 minút a v sezóne je nutné si rezervovať miesto aspoň deň vopred na web stránke Lageria.com.
 • Vinárničku môžete navštíviť aj bez absolvovania prehliadky. Ochutnať môžete nielen z viacerých druhov lokálne vyprodukovaných vín, ale aj malé chlebíčky – tapas či zákusky.
 • Miesto je zvyčajne dosť frekventované, na svoje si však prídu nielen vinári.
Unikátne víno a tapas vo vinárni La Geria

Montaña Negra – Lanzarote ako na dlani

Len málo sprievodcov odporúča výstup na túto neaktívnu sopku. Ponúka pritom panoramatický výhľad prakticky na celý ostrov Lanzarote. Pri západe Slnke môžete v nádherných tieňoch vidieť kalderu sopky El Cuervo.

Naše tipy:

 • Parkovanie tu zvyčajne nie je žiaden problém. Štrkové parkovisko je po oboch stranách cesty a je bezplatné. Väčšina parkujúcich sa síce vydáva na túru okolo vulkánu El Cuervo, no ak je vo vašom itinerári aj vyššie spomínaná túra ku Caldera Blanca, tak tá vám veľa jedinečných pohľadov neposkytne. Montaña Negra je pritom hneď na druhej strane cesty.
 • Na vrchol vedie množstvo rôznych ciest a je len na vás, ktorú si vyberiete. Prakticky všetky sú tvorené ľahkými kameňmi sopečného popola, ktoré nie sú veľmi stabilné. S veľkou pravdepodobnosťou sa tak nevyhnete zaprášeniu topánok a možno aj nôh. Odporúčame preto primeranú obuv, z ktorej po ceste dole budete musieť asi tak či onak vysýpať sopečný popol. Výstup aj napriek tejto nepríjemnosti podľa nás stojí za to.
 • Na vrchol by ste mali doraziť za 30 až 45 minút. Označenie cieľa však nečakajte. Je však dosť možné, že očakávať môžete nikým nerušené výhľady a čas na vymýšľanie tých najoriginálnejších fotografických kompozícií.
na vrchu sopky Montaña Negra na ostrove Lanzarote
na vrchu sopky Montaña Negra na ostrove Lanzarote

Playas del Papagayo – najlepšie piesočné pláže na Lanzarote.

Najjužnejší cíp ostrova je posiaty viacerými plážami, ktoré lákajú na bezstarostný odpočinok. Nachádzajú sa v prírodnej rezervácii Los Ajaches. Patria sem napríklad Playa de Mujeres, Playa del Pozo, Playa de la Cera či Playa del Papagayo.

Naše tipy:

 • Vstup do prírodnej rezervácie Los Ajaches je spoplatnený 3 € za každé auto bez ohľadu na počet pasažierov. Keďže ide o chránenú oblasť, cesty sú tu nespevnené.
 • Pláž Playa Mujeres je dostupná aj bez nutnosti vstupu autom do prírodnej rezervácie. Stačí zaparkovať popri ceste v smere k rezortu Sandos Papagayo a cez kopček sa prejsť k pláži.
 • Pláže Playa del Papagayo a Playa de la Cera nepatria k najväčším, no ich výhodou je blízkosť reštaurácie.
Výhľad na Playa del Papagayo

Chceli by ste spoznať Kanárske ostrovy?

Sledujte našu aktuálnu ponuku zájazdu a spoznajte Kanáre. Objavte nádherný španielsky ostrov a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo.