Ostrov Ischia

V tomto príspevku sa pozrieme na ostrov🏝, ktorý jeho návštevníci označujú za najkrajšie miesto na planéte. Taliansky🇮🇹 ostrov sopečného🌋 pôvodu s názvom Ischia nájdete v Tyrrhenskom mori💦 v oblasti Neapolského zálivu. Má približne 47 km² a asi 60-tisíc obyvateľov.
Na tomto malom ostrove sa sústredilo množstvo termálnych💧 prameňov s priaznivými účinkami na ľudské telo🧍‍♀️. Je to dedičstvo sopečného pôvodu ostrova, ktoré umožnilo vznik hneď niekoľkým kúpeľným centrám. Legenda hovorí, že sám Jupiter vo vojne s kyklopmi hodil lávovú horu proti vodcovi kyklopov – Tyfonovi a pritisol ho tak k morskému dnu. Tyfonov vzdor bol márny. Jeho horúce slzy💧 umožnili vzniknúť ostrovným termálnym prameňom.
Na ostrove🏝 Ischia sa prepája príjemná klíma s množstvom slnečných dní, krásna príroda s bujnou zeleňou, priezračné more, pokojné prostredie s dobrosrdečnosťou❤️ miestnych obyvateľov.
Veľmi známe sú Poseidonove záhrady🌴, ktoré sa nachádzajú priamo pri mori na západnej strane ostrova a nájdete v nich 22 bazénov s minerálnou vodou (28°C – 40°C), bazén s morskou vodou, detské bazény, Kneippove bazény a Japonský bazén.
Komu sa však nechce dovolenkovať😚 v kúpeľoch, tomu Ischia ponúka nikdy nekončiace pláže, ktoré lemujú prakticky celý obvod ostrova. Medzi najkrajšie a najvyhľadávanejšie patria pláž Citara v mestečku Forio či najdlhšia pláž👣 ostrova Barano v južnej časti Ischie.